Do prawidłowego funkcjonowania strony jest potrzebna włączona obsługa JavaScript

Wakacje kredytowe to możliwość zawieszenia spłaty kredytu na czas ustalony z kredytodawcą. Jest to rozwiązanie dla osób, które chwilowo nie posiadają gotówki na spłatę zadłużenia. Warto zapytać o wakacje kredytowe jeszcze przed złożeniem wniosku o pożyczkę. Pomoże to uniknąć nieporozumień na dalszym etapie kredytowania.

Czym są wakacje kredytowe?

Wakacje kredytowe stanowią ofertę banków oraz firm pożyczkowych. W ramach nich możemy zawiesić spłatę naszego kredytu na określony czas. Sięgając np. po pożyczkę pod zastaw warto sprawdzić, czy pożyczkodawca ma w swojej ofercie taką możliwość. Oferty różnych pożyczkodawców mogą się od siebie różnić.

Jeśli decydujemy się na odroczenie spłaty kredytu musimy pamiętać, że instytucja pozabankowa nie ma obowiązku zgodzenia się na naszą prośbę. Będzie to zależało od naszej sytuacji finansowej, dlatego gdy tylko określimy swoją prośbę, nasze możliwości finansowe zostaną szybko przeanalizowane, a my otrzymamy decyzję.

Ile kosztuje zawieszenie spłaty kredytu?

Wakacje kredytowe mogą stanowić promocję w instytucjach finansowych. Pamiętajmy jednak, że nie każda firma udzieli nam ich za darmo. Czasem zawieszenie spłaty kredytu może nas kosztować. Jeśli nie będziemy chcieli zmieniać naszego okresu kredytowania, w wyniku odroczenia płatności późniejsze raty pożyczki ulegną powiększeniu. Istnieje także możliwość płacenia rat pożyczki w takiej samej wysokości jak dotychczas. Wtedy wydłużeniu ulegnie okres, na jaki wzięliśmy pożyczkę.

Co ważne, o możliwość sięgnięcia po wakacje kredytowe powinniśmy zapytać naszego pożyczkodawcy. Warto poznać prawa i obowiązki jeszcze przed podpisaniem umowy pożyczkowej. W ten sposób unikniemy ewentualnych nieporozumień.

Dla kogo odroczenie spłaty kredytu?

Każda osoba wnioskująca o pożyczkę powinna się zastanowić, czy rzeczywiście jest mu ona potrzebna. Tak samo dzieje się z korzystaniem z oferowanych nam możliwości przesunięć terminu spłaty pożyczki. Wakacje kredytowe są dobrą opcją dla osób, którym tymczasowo brakuje gotówki np. z powodu narodzenia się dziecka i obowiązku poniesienia dodatkowych kosztów. Karencja kredytu będzie korzystna dla tych, którzy mając inny dług do spłacenia chcą go uregulować w pierwszej kolejności.

Po wakacje kredytowe nie warto sięgać wtedy, gdy nasza zdolność kredytowa jest niska. Jeśli już teraz nie mamy wystarczających możliwości, aby spłacić na czas pożyczkę, nie warto oddalać terminu jej spłaty. Jeśli jednak wiemy, że kilka miesięcy przerwy w płatnościach pozwoli nam korzystnie wpłynąć na ocenę punktową BIK, warto skorzystać z oferowanego nam produktu.

Czym jest prolongata pożyczki?

Wnioskowanie o pożyczkę powinno być oparte o zapoznanie się z podstawową terminologią kredytową. Warto wiedzieć np. czym jest kredyt odnawialny oraz czy istnieją pożyczki bez BIK. Równie ważna jest znajomość swoich praw. Wśród nich odnaleźć można opcję prolongaty pożyczki. Jest to możliwość przesunięcia terminu spłaty o ustalony z pożyczkodawcą czas.

Decydując się na prolongatę kredytu możemy w ogóle nie płacić raty pożyczki lub przez określony czas płacić tylko odsetki. Pamiętajmy, że w późniejszym okresie i tak będziemy musieli zwrócić pożyczone od instytucji finansowej pieniądze. Aby uzyskać możliwość prolongaty kredytu należy zgłosić się do swojego kredytodawcy i zapytać o dostępność interesującego nas produktu.

Opinie klientów

Ania

Ania

Wypełniłam wniosek i okazało się, że mogę wziąć kwotę, która jest mi niezbędna. Nie czekałam dłużej, wpisałam pozostałe dane i niedługo po wypełnieniu formalności mogłam cieszyć się pieniędzmi. To pożyczkodawca, z którym warto podpisywać umowy.

Katarzyna

Katarzyna

Zastanawiałam się nad pożyczką zabezpieczoną przewłaszczeniem samochodu, przekonał mnie długi okres pożyczkowania i minimum formalności. Nie żałuję, to warta polecenia firma.

Wyceń auto online i sprawdź wysokość pożyczki

Marka autokapital.pl jest znakiem towarowym firmy PSF Loans sp. z o. o.

Pożyczek udziela PSF Loans Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy al. Jerozolimskich 200 lok. 345, 02-486 Warszawa, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy - Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000643924, NIP 5223074239, REGON 365709589, kapitał zakładowy 200.000 złotych lub spółki z grupy kapitałowej PSF Loans.

PSF Loans sp. z o. o. pośrednik na podstawie umów pośrednictwa świadczy usługi pośrednictwa finansowego dla spółek z grupy PSFL Loans i jest umocowany jest do dokonywania czynności faktycznych i prawnych związanych z przygotowaniem, oferowaniem umów pożyczki.

Aktualna Lista współpracujących spółek z grupy PSF Loans jest dostępna tutaj.

W przypadku jeśli PSF Loans sp. z. o. o. działa jako pośrednik finansowy nie pobiera od pożyczkobiorcy żadnych opłat za wykonanie czynności faktycznych lub prawnych związanych z przygotowaniem, oferowaniem, umowy pożyczki.

W przypadku jeśli PSF Loans sp. z. o. o. działa jako pośrednik finansowy za czynności wykonywane przy zawarciu umowy pożyczki otrzymuje wynagrodzenie od pożyczkodawcy.

PSF Loans sp. z o. o. oraz spółki z grupy PSF Loans działają w oparciu o przepisy polskiego prawa określone w szczególności w Kodeksie cywilnym.

Przykład pożyczki udzielanej dla konsumentów za pośrednictwem serwisu www. autokapital.pl: Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) dla reprezentatywnego przykładu pożyczki wynosi 62,21 %, całkowita kwota pożyczki 15.000,- zł, czas obowiązywania umowy: 48 miesięcy, oprocentowanie zmienne: 14,0 % w skali roku; całkowity koszt pożyczki w całym okresie wyniesie 19.614,68 zł (w tym opłata początkowa 18,75 zł miesięcznie – łącznie 900,- zł, prowizja za obsługę pożyczki 292,50 zł miesięcznie - łącznie 14.040 zł i odsetki 4.674,68 zł), całkowita kwota do zapłaty 34.614,68 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 25-04-2022 r.

Podmiotem uprawnionym, właściwym do rozstrzygania sporu wynikającego z Umowy pomiędzy pożyczkobiorcą, będącym konsumentem a pożyczkodawcą jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl. W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy pożyczkodawcą a pożyczkobiorcą, będącym konsumentem istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej pod adresem: http://ec.europa.eu/odr , która ułatwia pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Administratorem danych osobowych jest PSF Loans Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy al. Jerozolimskich 200 lok. 345, 02-486 Warszawa. Szczegółowe informacje odnośnie ochrony danych osobowych zawarte są w Polityce prywatności.

Regulaminu serwisu

Kontakt z nami

PSF Loans Sp. z o.o.
Aleje Jerozolimskie 200,
02-486 Warszawa
e-mail: biuro@autokapital.pl

Infolinia: +48 22 777 49 87 do 89

Pracujemy od poniedziałku do piątku
w godzinach 9:00 – 17:00

Partnerzy