Do prawidłowego funkcjonowania strony jest potrzebna włączona obsługa JavaScript
Kredyt konsolidacyjny co to jest?

Co to jest kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny to możliwość połączenia kilku mniejszych kredytów w jeden. Warto zaznaczyć, że nowy kredyt świadczony jest na zupełnie innych, korzystniejszych dla nas warunkach. Dzięki kredytowi konsolidacyjnemu unikniemy nieterminowej spłaty kredytów. Co więcej, nasza zdolność kredytowa nie zostanie w żaden sposób naruszona.

Pamiętajmy, że skonsolidować możemy zarówno kredyty, jak i pożyczki, np. pożyczkę na zakup samochodu. W ofercie banków wyróżnia się dwa rodzaje kredytów konsolidacyjnych. Są to:

  • kredyt konsolidacyjny gotówkowy;
  • kredyt konsolidacyjny hipoteczny.

Jak działa kredyt konsolidacyjny?

O kredyt konsolidacyjny należy ubiegać się w banku. Nie zapominajmy jednak, że dziś konsolidacja pożyczek dostępna jest także w firmach pożyczkowych. Aby skonsolidować kredyt należy zgłosić się do naszego kredytodawcy i przedstawić mu naszą prośbę. Nowo przygotowana oferta będzie dla nas korzystniejsza niż dotychczasowe kredytowanie dzięki atrakcyjnej rzeczywistej rocznej stopie oprocentowania, która określa całkowity koszt pożyczki.

Skonsolidować kredyty możemy też samodzielnie. Jak tego dokonać? Wystarczy, że weźmiemy kolejny kredyt, tym razem na większą kwotę i z niego spłacimy aktualne mniejsze zobowiązania pieniężne. Dzięki temu zostaną nam do spłaty raty jednego kredytu. Działanie te wymaga od nas jednak odpowiedzialności. Jeśli wpadliśmy w spiralę zadłużenia, trudno wyjście z niej może być trudne jeśli posiadamy kolejny kredyt.

Wady i zalety kredytu konsolidacyjnego

Kredyt konsolidacyjny ma swoje wady i zalety. Co do nich należy:

Zalety:

  • zamiast kilku zobowiązań pieniężnych posiadamy tylko jedno;
  • każdego miesiąca mamy do spłaty tylko jedną ratę;
  • kredyt konsolidacyjny może nas uratować od spirali zadłużenia;
  • dzięki konsolidacji kredytu nasza ocena punktowa BIK decydująca o możliwościach finansowych nie pogorszy się.

Wady:

Konsolidacja chwilówek – gdzie?

Pamiętajmy, że nie tylko kredyty mogą zostać skonsolidowane. Możemy połączyć także pożyczki ratalne czy chwilówki. Konsolidację chwilówek znajdziemy w asortymencie firm pożyczkowych. Warto zwrócić uwagę na to, że nie każda firma daje nam taką możliwość. Trzeba więc dokładnie sprawdzić interesującą nas ofertę.

Konsolidacja chwilówek odbywa się na podobnej zasadzie co konsolidacja kredytów. Mniejsze pożyczki zostają połączone w jedną większą z bardziej elastycznymi warunkami. Dzięki temu nie tylko łatwiej będzie nam spłacić pożyczkę, ale gospodarując rzetelnie dochodami odłożyć gotówkę na czarną godzinę tworząc poduszkę finansową. Ta przyda nam się na niespodziewane wydatki. Reperowanie domowego budżetu wymaga od nas jednak dyscypliny.

Opinie klientów

Ania

Ania

Wypełniłam wniosek i okazało się, że mogę wziąć kwotę, która jest mi niezbędna. Nie czekałam dłużej, wpisałam pozostałe dane i niedługo po wypełnieniu formalności mogłam cieszyć się pieniędzmi. To pożyczkodawca, z którym warto podpisywać umowy.

Marek

Marek

Jasne warunki, niewiele formalności, czego chcieć więcej? To pożyczka dla każdego.

Wyceń auto online i sprawdź wysokość pożyczki

Marka autokapital.pl jest znakiem towarowym firmy PSF Loans sp. z o. o.

Pożyczek udziela PSF Loans Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy al. Jerozolimskich 200 lok. 345, 02-486 Warszawa, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy - Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000643924, NIP 5223074239, REGON 365709589, kapitał zakładowy 200.000 złotych lub spółki z grupy kapitałowej PSF Loans.

PSF Loans sp. z o. o. pośrednik na podstawie umów pośrednictwa świadczy usługi pośrednictwa finansowego dla spółek z grupy PSFL Loans i jest umocowany jest do dokonywania czynności faktycznych i prawnych związanych z przygotowaniem, oferowaniem umów pożyczki.

Aktualna Lista współpracujących spółek z grupy PSF Loans jest dostępna tutaj.

W przypadku jeśli PSF Loans sp. z. o. o. działa jako pośrednik finansowy nie pobiera od pożyczkobiorcy żadnych opłat za wykonanie czynności faktycznych lub prawnych związanych z przygotowaniem, oferowaniem, umowy pożyczki.

W przypadku jeśli PSF Loans sp. z. o. o. działa jako pośrednik finansowy za czynności wykonywane przy zawarciu umowy pożyczki otrzymuje wynagrodzenie od pożyczkodawcy.

PSF Loans sp. z o. o. oraz spółki z grupy PSF Loans działają w oparciu o przepisy polskiego prawa określone w szczególności w Kodeksie cywilnym.

Przykład pożyczki udzielanej dla konsumentów za pośrednictwem serwisu www. autokapital.pl: Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) dla reprezentatywnego przykładu pożyczki wynosi 62,21 %, całkowita kwota pożyczki 15.000,- zł, czas obowiązywania umowy: 48 miesięcy, oprocentowanie zmienne: 14,0 % w skali roku; całkowity koszt pożyczki w całym okresie wyniesie 19.614,68 zł (w tym opłata początkowa 18,75 zł miesięcznie – łącznie 900,- zł, prowizja za obsługę pożyczki 292,50 zł miesięcznie - łącznie 14.040 zł i odsetki 4.674,68 zł), całkowita kwota do zapłaty 34.614,68 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 25-04-2022 r.

Podmiotem uprawnionym, właściwym do rozstrzygania sporu wynikającego z Umowy pomiędzy pożyczkobiorcą, będącym konsumentem a pożyczkodawcą jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl. W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy pożyczkodawcą a pożyczkobiorcą, będącym konsumentem istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej pod adresem: http://ec.europa.eu/odr , która ułatwia pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Administratorem danych osobowych jest PSF Loans Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy al. Jerozolimskich 200 lok. 345, 02-486 Warszawa. Szczegółowe informacje odnośnie ochrony danych osobowych zawarte są w Polityce prywatności.

Regulaminu serwisu

Kontakt z nami

PSF Loans Sp. z o.o.
Aleje Jerozolimskie 200,
02-486 Warszawa
e-mail: biuro@autokapital.pl

Infolinia: +48 22 777 49 87 do 89

Pracujemy od poniedziałku do piątku
w godzinach 9:00 – 17:00

Partnerzy