Do prawidłowego funkcjonowania strony jest potrzebna włączona obsługa JavaScript
Autokapital może udzielić pożyczki osobom z negatywną historią kredytową w BIK.

Pożyczki bez baz nie istnieją. Banki obligatoryjnie sprawdzają zdolność kredytową potencjalnego klienta w BIK. Z kolei firmy pożyczkowe robią to dobrowolnie. W pożyczkach pod zastaw ocena punktowa nie odgrywa znaczącej roli.  Głównym kryterium przyznania pieniędzy jest zastawiony samochód.

Jak pożyczkodawcy sprawdzają historię kredytową?

BIK, BIG InfoMonitor, ERIF, KRD – w tych bazach instytucje finansowe weryfikują historię kredytową swoich klientów. Banki mają ustawowy obowiązek sprawdzenia kredytobiorcy w Biurze Informacji Kredytowej. Firmy pożyczkowe robią to dobrowolnie.

Instytucje finansowe najczęściej korzystają z zasobów BIK. Jest to największa tego typu baza w Polsce. Na podstawie zgromadzonych informacji czyli – rodzaj pożyczki, wysokość, terminowość spłaty, itd. sporządza się tzw. ocenę punktową. Scoring odgrywa kluczową rolę przy ustaleniu zdolności kredytowej.

Ważne – firmy pożyczkowe przywiązują mniejszą wagę do oceny BIK niż banki. Instytucje finansowe sprawdzają bazy, ponieważ chcą mieć pewność, że potencjalny pożyczkobiorca będzie w stanie uregulować zobowiązanie.

BIK posiada dane na temat 23 mln kredytobiorców

Biuro Informacji Kredytowej gromadzi dane na temat klientów banków, SKOK-ów i firm pożyczkowych. Są to informacje zarówno pozytywne jak i negatywne. Instytucje finansowe w ramach współpracy systematycznie dzielą się z BIK, czy pożyczkobiorca terminowo spłaca swoje zobowiązanie. Co ciekawe ponad 90 proc. zgromadzonych informacji jest pozytywna.

Informacje o spłacanej pożyczke znikają wraz z ostatnią ratą zobowiązania. Z kolei negatywne dane widnieją w BIK przez 5 lat od uregulowania problematycznego  kredytu.

Kto udziela pożyczek bez BIK?

Autokapital.pl może sprawdzić potencjalnego klienta w BIK i KRD. Jednak nie przywiązuje dużej wagi do oceny punktowej. W związku z czym o pożyczkę mogą ubiegać się osoby, które mają negatywną historię kredytową. Co więcej pieniądze otrzymają osoby, które posiadają inne zobowiązania finansowe, np. kredyt hipoteczny.

Najważniejszym warunkiem otrzymania pożyczki pod zastaw jest posiadanie samochodu osobowego lub dostawczego (do 3,5 t). Pojazd w chwili wnioskowania nie może przekraczać 12 lat. Co ciekawe pożyczkobiorca może użytkować auto przez cały okres spłaty zobowiązania.

Ważne – w tego typu pożyczkach zabezpieczeniem jest zastawiony samochód. Brak uregulowania wierzytelności skutkuje przejęciem samochodu na rzecz pożyczkodawcy.

 Kto może ubiegać się o pożyczkę pod zastaw?

Autokapital.pl swoją ofertę pożyczkową kieruje do samozatrudnionych,  przedsiębiorców i osób fizycznych. Pożyczkodawca powinien mieścić się w przedziale wiekowym 21 – 70 lat. Dodatkowo musi być jedynym właścicielem zastawionego samochodu.

Instytucja udziela pożyczek dla zadłużonych bez zdolności kredytowej. Dodatkowo wnioskowanie odbywa się bez zaświadczeń o dochodach. Co więcej w przypadku pożyczek dla firm Autokapital.pl nie wymaga przedstawienia przychodów działalności.

Jak wziąć pożyczkę pod zastaw?

Procedura ubiegania się o pożyczkę pod zastaw nie jest skomplikowana. Na samym wstępie należy wypełnić wniosek pożyczkowy. W formularzu przede wszystkim trzeba odpowiedzieć na pytania dotyczące samochodu ( wiek, model, data pierwszej rejestracji, itd.)

Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku następuje wycena samochodu.  W tym celu pożyczkobiorca musi spotkać się z wynajętym przez Autokapital.pl rzeczoznawcą. Warto zaznaczyć, że firma w tym aspekcie współpracuje z zawodowcami, dlatego oszacowana wartość auta będzie rynkowa.

Opinie klientów

Paweł

Paweł

Pożyczka bez BIK i KRD. To doskonała oferta, nie trzeba też zaświadczeń o dochodach, a kwoty możliwe do pożyczenia są naprawdę wysokie, do 50% wartości auta. Pieniądze bardzo mi pomogły, to pożyczkodawca godny polecenia.

Jerzy

Jerzy

Potrzebowałem szybkiej gotówki i trafiłem na ofertę pożyczki pod przewłaszczenie samochodu. Świetna możliwość dla każdego, kto ma własny samochód, a potrzebuje pieniędzy na zrealizowanie innych planów.

Wyceń auto online i sprawdź wysokość pożyczki

Marka autokapital.pl jest znakiem towarowym firmy PSF Loans sp. z o. o.

Pożyczek udziela PSF Loans Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy al. Jerozolimskich 200 lok. 345, 02-486 Warszawa, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy - Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000643924, NIP 5223074239, REGON 365709589, kapitał zakładowy 200.000 złotych lub spółki z grupy kapitałowej PSF Loans.

PSF Loans sp. z o. o. pośrednik na podstawie umów pośrednictwa świadczy usługi pośrednictwa finansowego dla spółek z grupy PSFL Loans i jest umocowany jest do dokonywania czynności faktycznych i prawnych związanych z przygotowaniem, oferowaniem umów pożyczki.

Aktualna Lista współpracujących spółek z grupy PSF Loans jest dostępna tutaj.

W przypadku jeśli PSF Loans sp. z. o. o. działa jako pośrednik finansowy nie pobiera od pożyczkobiorcy żadnych opłat za wykonanie czynności faktycznych lub prawnych związanych z przygotowaniem, oferowaniem, umowy pożyczki.

W przypadku jeśli PSF Loans sp. z. o. o. działa jako pośrednik finansowy za czynności wykonywane przy zawarciu umowy pożyczki otrzymuje wynagrodzenie od pożyczkodawcy.

PSF Loans sp. z o. o. oraz spółki z grupy PSF Loans działają w oparciu o przepisy polskiego prawa określone w szczególności w Kodeksie cywilnym.

Przykład pożyczki udzielanej dla konsumentów za pośrednictwem serwisu www. autokapital.pl: Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) dla reprezentatywnego przykładu pożyczki wynosi 55,40%, całkowita kwota pożyczki 15.000,- zł, czas obowiązywania umowy: 48 miesięcy, oprocentowanie zmienne: 8 % w skali roku; całkowity koszt pożyczki w całym okresie wyniesie 17.517,08 zł (w tym opłata początkowa 18,75 zł miesięcznie – łącznie 900,- zł, prowizja za obsługę pożyczki 292,50 zł miesięcznie - łącznie 14.040 zł i odsetki 2577,08 zł), całkowita kwota do zapłaty 32.517,08 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 07-10-2021 r.

Podmiotem uprawnionym, właściwym do rozstrzygania sporu wynikającego z Umowy pomiędzy pożyczkobiorcą, będącym konsumentem a pożyczkodawcą jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl. W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy pożyczkodawcą a pożyczkobiorcą, będącym konsumentem istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej pod adresem: http://ec.europa.eu/odr , która ułatwia pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Administratorem danych osobowych jest PSF Loans Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy al. Jerozolimskich 200 lok. 345, 02-486 Warszawa. Szczegółowe informacje odnośnie ochrony danych osobowych zawarte są w Polityce prywatności.

Regulaminu serwisu

Kontakt z nami

PSF Loans Sp. z o.o.
Aleje Jerozolimskie 200,
02-486 Warszawa
e-mail: biuro@autokapital.pl

Infolinia: +48 22 777 49 87 do 89

Pracujemy od poniedziałku do piątku
w godzinach 9:00 – 17:00

Partnerzy