Do prawidłowego funkcjonowania strony jest potrzebna włączona obsługa JavaScript
Osoby bezrobotne nie otrzymają kredytu w banku.

Od dłuższego czasu bezrobocie w Polsce utrzymuje się poniżej 10 proc. Realnie osób bez pracy jest jeszcze mniej, ponieważ część z nich pracuje na czarno. Konsumenci bez zarejestrowanego dochodu nie otrzymają kredytu w banku. W poniższym artykule dowiesz się dlaczego firmy pożyczkowe nie dyskryminują osób bez pracy.

Dlaczego firmy pożyczkowe udzielają pożyczek bezrobotnym?

Poziom bezrobocia osiągnął w Polsce najniższy poziom od lat. Według  GUS liczba osób bez pracy to 7,1 proc. Warto zaznaczyć, że duża część bezrobotnych posiada niezarejestrowany dochód, który pochodzi z pracy na czarno. Konsumenci bez formalnego zatrudnienia nie mogą starać się o kredyt lub pożyczkę w banku. Co więcej banki zazwyczaj honorują tylko umowę o pracę na czas nieokreślony. Natomiast firmy pożyczkowe respektują wszystkie formy zatrudnienia.

Część  instytucji pozabankowych udziela pożyczek bez zaświadczeń o dochodach. W takich sytuacjach konsumenci muszą udowodnić płynność finansową. Zazwyczaj wystarczy udostępnić historię operacji na wpływy zewnętrzne lub opłacone rachunki za media. Również przy stosunkowo niskich pożyczkach, do kilkuset złotych może być honorowany zasiłek dla bezrobotnych.   

Oczywiście osoba bez żadnego dochodu nie skorzystają z produktów sektora pozabankowego. Z prostego powodu – taki konsument nie posiada wystarczających środków do spłaty zobowiązania.

Pożyczki bez BIK dla zadłużonych

Dane Biura Informacji Kredytowej mówią jasno – prawie połowa dorosłych Polaków spłaca kredyt lub pożyczkę. Osób z zobowiązaniem finansowym w kraju nad Wisłą jest 15,3 mln[1]. Warto zaznaczyć, że tacy konsumenci mają utrudnioną drogę do skorzystania z innych produktów sektora pozabankowego – np. chwilówki czy pożyczki liniowej.

Dlatego, że w ocenie banku obciążeni pożyczkobiorcy nie uregulują wierzytelności. Takie postępowanie może być krzywdzące, ponieważ przy niewielkich kwotach pożyczki na raty spłata nie powinna stanowić problemu. W związku z tym duża część osób decyduje się na ofertę segmentu pozabankowego.

Co ciekawe na rynku istnieją firmy, które specjalizują się w pożyczkach online dla zadłużonych. W takich przypadkach bardzo często pożyczkodawcy wymagają poręczenia.

Ważne – osoby zainteresowane produktami finansowymi powinny mieć świadomość, że pożyczki bez BIK nie istnieją. Jeśli nawet dana instytucja nie współpracuje z Biurem Informacji Kredytowej, to istnieje spore prawdopodobieństwo, że korzysta z baz ERIF, KRD itd.

Dlaczego Autokapital nie wymaga zaświadczenia o dochodach?

Autokapital.pl nie wymaga zaświadczeń o dochodach zarówno w pożyczkach na zakup samochodu jak i pod zastaw pojazdu. Dzieje się tak, ponieważ zabezpieczeniem pożyczki jest auto.

W momencie zaciągnięcia zobowiązania klient jest zobowiązany do wpisania w dowód rejestracyjny  firmy pożyczkowej jako współwłaściciela samochodu. Jeśli pożyczkobiorca nie spłaci wierzytelności prawo do własności przejmuje Autokapital.
_______________________________________________
[1] Biuro Informacji Kredytowej, 2014

Opinie klientów

Rafał

Rafał

Nie chciałem brać pożyczki w banku, bo multum formalności mnie przytłacza. Pożyczka pod przewłaszczenie samochodu od razu mi przypasowała, wypełniłem wniosek i szybko otrzymałem pieniądze. Świetna oferta!

Katarzyna

Katarzyna

Zastanawiałam się nad pożyczką zabezpieczoną przewłaszczeniem samochodu, przekonał mnie długi okres pożyczkowania i minimum formalności. Nie żałuję, to warta polecenia firma.

Wyceń auto online i sprawdź wysokość pożyczki

Marka autokapital.pl jest znakiem towarowym firmy PSF Loans sp. z o. o.

Pożyczek udziela PSF Loans Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy al. Jerozolimskich 200 lok. 345, 02-486 Warszawa, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy - Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000643924, NIP 5223074239, REGON 365709589, kapitał zakładowy 200.000 złotych lub spółki z grupy kapitałowej PSF Loans.

PSF Loans sp. z o. o. pośrednik na podstawie umów pośrednictwa świadczy usługi pośrednictwa finansowego dla spółek z grupy PSFL Loans i jest umocowany jest do dokonywania czynności faktycznych i prawnych związanych z przygotowaniem, oferowaniem umów pożyczki.

Aktualna Lista współpracujących spółek z grupy PSF Loans jest dostępna tutaj.

W przypadku jeśli PSF Loans sp. z. o. o. działa jako pośrednik finansowy nie pobiera od pożyczkobiorcy żadnych opłat za wykonanie czynności faktycznych lub prawnych związanych z przygotowaniem, oferowaniem, umowy pożyczki.

W przypadku jeśli PSF Loans sp. z. o. o. działa jako pośrednik finansowy za czynności wykonywane przy zawarciu umowy pożyczki otrzymuje wynagrodzenie od pożyczkodawcy.

PSF Loans sp. z o. o. oraz spółki z grupy PSF Loans działają w oparciu o przepisy polskiego prawa określone w szczególności w Kodeksie cywilnym.

Przykład pożyczki udzielanej dla konsumentów za pośrednictwem serwisu www. autokapital.pl: Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) dla reprezentatywnego przykładu pożyczki wynosi 62,21 %, całkowita kwota pożyczki 15.000,- zł, czas obowiązywania umowy: 48 miesięcy, oprocentowanie zmienne: 14,0 % w skali roku; całkowity koszt pożyczki w całym okresie wyniesie 19.614,68 zł (w tym opłata początkowa 18,75 zł miesięcznie – łącznie 900,- zł, prowizja za obsługę pożyczki 292,50 zł miesięcznie - łącznie 14.040 zł i odsetki 4.674,68 zł), całkowita kwota do zapłaty 34.614,68 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 25-04-2022 r.

Podmiotem uprawnionym, właściwym do rozstrzygania sporu wynikającego z Umowy pomiędzy pożyczkobiorcą, będącym konsumentem a pożyczkodawcą jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl. W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy pożyczkodawcą a pożyczkobiorcą, będącym konsumentem istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej pod adresem: http://ec.europa.eu/odr , która ułatwia pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Administratorem danych osobowych jest PSF Loans Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy al. Jerozolimskich 200 lok. 345, 02-486 Warszawa. Szczegółowe informacje odnośnie ochrony danych osobowych zawarte są w Polityce prywatności.

Regulaminu serwisu

Kontakt z nami

PSF Loans Sp. z o.o.
Aleje Jerozolimskie 200,
02-486 Warszawa
e-mail: biuro@autokapital.pl

Infolinia: +48 22 777 49 87 do 89

Pracujemy od poniedziałku do piątku
w godzinach 9:00 – 17:00

Partnerzy