Do prawidłowego funkcjonowania strony jest potrzebna włączona obsługa JavaScript
Pożyczka liniowa umożliwia stały dostęp do pieniędzy.

Kredyt odnawialny jest stosunkowo młodym produktem sektora finansowego. Tego typu usługi świadczą banki i firmy pożyczkowe. Plusem rozwiązania jest fakt, że klient ma stały dostęp do pieniędzy. W przypadku instytucji pozabankowych kwota limitu może sięgać 5000 zł.

Kredyt odnawialny – co to?

Kredyt odnawialny jest jednym z produktów sektora finansowego. Tego typu usługi świadczą banki i firmy pożyczkowe. W ramach specjalnego konta pożyczkobiorca ma do dyspozycji sumę, określoną limitem. Wysokość pożyczki jest zależna od zarobków i kondycji finansowej klienta.

Jeśli konsument spłaci zobowiązanie, w każdej chwili może zaciągnąć następne. Takie rozwiązanie umożliwia stały dostęp do gotówki. W przypadku gdy klient nie używa limitu odnawialnego, to pożyczkodawca nie nalicza odsetek.

Z kredytu odnawialnego można skorzystać:

  • Gotówkowo – wypłacając pieniądze z bankomatu za pomocą specjalnej karty – np. karta trzynastka.
  • Jako przelew bankowy – w tym płatności za pomocą PayU, PayPal, Przelewy24, itd.
  • Bezgotówkowo – dokonując płatności kartą za zakupy.

Karta kredytowa – alternatywą dla kredytu odnawialnego

Cechy pożyczki odnawialnej posiada karta kredytowa. Jak działa karta kredytowa? Konsument używając karty jako środka płatniczego zaciąga w banku kredyt. Następnie, w czasie okresu rozliczeniowego instytucja finansowa obciąża rachunek klienta – odzyskuje pożyczoną kwotę wraz z odsetkami. Plusem kart kredytowych jest fakt, że są honorowane na całym świecie. Dlatego, że usługodawcy (np. hotele) w każdej chwili mogą obciążyć konto klienta.

Wnioskując o kartę kredytową pożyczkobiorca powinien mieć świadomość,  że bank  sprawdzi jego historię w  BIK. Osoby z kiepską oceną punktową (scorcing) zostaną odprawione z kwitkiem.

Debet na koncie – jako forma pożyczki odnawialnej

Debet na koncie można traktować jako formę pożyczki odnawialnej. Właściciel rachunku bankowego zamawia usługę za pomocą wniosku online lub rozmowy telefonicznej. Jego wysokość jest uzależniona od comiesięcznych wpływów. W przypadku kont podstawowych (np. kont za zero) debet nie jest wysoki – zazwyczaj może wynieść od 500 do 1000 zł.

Każdy wpływ na konto jest zaliczany na poczet spłaty długu. W większości przypadków termin na uregulowanie debetu wynosi 30 dni.

Pożyczka odnawialna w instytucji finansowej – propozycja dla zadłużonych

Pożyczka liniowa jest stosunkowo nowym produktem. Co ciekawe o usługę mogą wnioskować osoby, które posiadają inne zobowiązania finansowe – np. kredyt hipoteczny, pożyczka online lub pożyczkę na samochód. Umowę podpisuje się przeważnie na okres kilku miesięcy. W tym czasie pożyczkobiorca może w dowolnym momencie wpłacać i wypłacać pieniądze.

Oprocentowanie jest nieco wyższe, niż w przypadku produktu bankowego. Do plusów oferty można zaliczyć, to że mogą z niej skorzystać osoby z kiepską oceną punktową.  Jednak należy mieć świadomość, że pożyczkobiorca musi posiadać płynność finansową.

Opinie klientów

Paweł

Paweł

Pożyczka bez BIK i KRD. To doskonała oferta, nie trzeba też zaświadczeń o dochodach, a kwoty możliwe do pożyczenia są naprawdę wysokie, do 50% wartości auta. Pieniądze bardzo mi pomogły, to pożyczkodawca godny polecenia.

Arek

Arek

Przyjazne zasady spłaty i miła obsługa, a także bezpieczne warunki pożyczania i szybka wypłata gotówki – to atuty, które niewątpliwie wyróżniają pożyczkodawcę. Polecam!

Wyceń auto online i sprawdź wysokość pożyczki

Marka autokapital.pl jest znakiem towarowym firmy PSF Loans sp. z o. o.

Pożyczek udziela PSF Loans Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy al. Jerozolimskich 200 lok. 345, 02-486 Warszawa, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy - Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000643924, NIP 5223074239, REGON 365709589, kapitał zakładowy 200.000 złotych lub spółki z grupy kapitałowej PSF Loans.

PSF Loans sp. z o. o. pośrednik na podstawie umów pośrednictwa świadczy usługi pośrednictwa finansowego dla spółek z grupy PSFL Loans i jest umocowany jest do dokonywania czynności faktycznych i prawnych związanych z przygotowaniem, oferowaniem umów pożyczki.

Aktualna Lista współpracujących spółek z grupy PSF Loans jest dostępna tutaj.

W przypadku jeśli PSF Loans sp. z. o. o. działa jako pośrednik finansowy nie pobiera od pożyczkobiorcy żadnych opłat za wykonanie czynności faktycznych lub prawnych związanych z przygotowaniem, oferowaniem, umowy pożyczki.

W przypadku jeśli PSF Loans sp. z. o. o. działa jako pośrednik finansowy za czynności wykonywane przy zawarciu umowy pożyczki otrzymuje wynagrodzenie od pożyczkodawcy.

PSF Loans sp. z o. o. oraz spółki z grupy PSF Loans działają w oparciu o przepisy polskiego prawa określone w szczególności w Kodeksie cywilnym.

Przykład pożyczki udzielanej dla konsumentów za pośrednictwem serwisu www. autokapital.pl: Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) dla reprezentatywnego przykładu pożyczki wynosi 62,21 %, całkowita kwota pożyczki 15.000,- zł, czas obowiązywania umowy: 48 miesięcy, oprocentowanie zmienne: 14,0 % w skali roku; całkowity koszt pożyczki w całym okresie wyniesie 19.614,68 zł (w tym opłata początkowa 18,75 zł miesięcznie – łącznie 900,- zł, prowizja za obsługę pożyczki 292,50 zł miesięcznie - łącznie 14.040 zł i odsetki 4.674,68 zł), całkowita kwota do zapłaty 34.614,68 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 25-04-2022 r.

Podmiotem uprawnionym, właściwym do rozstrzygania sporu wynikającego z Umowy pomiędzy pożyczkobiorcą, będącym konsumentem a pożyczkodawcą jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl. W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy pożyczkodawcą a pożyczkobiorcą, będącym konsumentem istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej pod adresem: http://ec.europa.eu/odr , która ułatwia pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Administratorem danych osobowych jest PSF Loans Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy al. Jerozolimskich 200 lok. 345, 02-486 Warszawa. Szczegółowe informacje odnośnie ochrony danych osobowych zawarte są w Polityce prywatności.

Regulaminu serwisu

Kontakt z nami

PSF Loans Sp. z o.o.
Aleje Jerozolimskie 200,
02-486 Warszawa
e-mail: biuro@autokapital.pl

Infolinia: +48 22 777 49 87 do 89

Pracujemy od poniedziałku do piątku
w godzinach 9:00 – 17:00

Partnerzy