Do prawidłowego funkcjonowania strony jest potrzebna włączona obsługa JavaScript

Prowadzisz firmę? Na skutek kilku pochopnie podjętych decyzji straciłeś płynność finansową, a przyszłość Twoich inwestycji stoi pod dużym znakiem zapytania? Dziś sprawdzimy, czy dobrym sposobem na ratowanie firmowego budżetu okaże się zaciągnięcie pożyczki zabezpieczonej samochodem. W artykule wyjaśnimy na jakich zasadach można wziąć pożyczkę pod zastaw w lombardzie, jak działają firmy pożyczkowe oraz czym jest przewłaszczenie.

Nieodłączną częścią zarządzania własnym biznesem jest podejmowanie mniej lub bardziej ryzykownych decyzji finansowych. Niestety, czasem zdarza się, że mimo najlepszych chęci i rzetelnego przygotowania inwestycje nie przynoszą zysku, a realizowane przedsięwzięcia pochłaniają więcej kapitału niż przypuszczaliśmy.

Kiedy firmowe konto świeci pustkami, a kolejny bank odmówił kredytu, dobrym rozwiązaniem może okazać się zaciągnięcie pożyczki zabezpieczonej samochodem. Zaciągnięcie pożyczki pomoże Ci opanować przejściowe problemy finansowe i pozwoli „stanąć na nogi”.

Gdzie można zaciągnąć pożyczkę zabezpieczoną samochodem?

Kiedy myślimy o pożyczce, na myśl przychodzi nam zazwyczaj bank. Aby otrzymać pożyczkę w banku należy jednak spełnić szereg kryteriów. Kluczowe będą:

  • wysoki scoring i pozytywna historia kredytowa w Biurze Informacji Kredytowej,
  • brak wpisów w Biurach Informacji Gospodarczej, zwanych potocznie rejestrami dłużników,
  • brak zaległości względem Urzędu Skarbowego,
  • odpowiednio długi staż prowadzenia działalności gospodarczej.

Jak nietrudno zgadnąć, wielu przedsiębiorców nie będzie w stanie sprostać tym restrykcyjnym kryteriom, szczególnie jeśli dopiero zaczęli działalność i nie mają żadnej historii na swoim rachunku. W takim momencie warto więc zadać sobie pytanie, jakie są alternatywy dla tradycyjnego kredytu bankowego. Częstymi odpowiedziami jakie rozważamy jest pożyczenie pieniędzy w firmie pożyczkowej lub zaciągnięcie pożyczki pod zastaw samochodu w lombardzie. Co warto wiedzieć, zanim wybierzesz najlepsze dla siebie rozwiązanie?

Czym jest pożyczka pod zastaw samochodu w lombardzie?

Lombard jest instytucją, udzielającą pożyczek pod zastaw. Pożyczki są udzielane pod zastaw pojazdów, biżuterii, sprzętu elektronicznego, dzieł sztuki czy papierów wartościowych. Warto wyjaśnić tutaj, co oznacza samo pojęcie zastawu. Zastaw jest ograniczonym prawem rzeczowym, ustanawianym w celu zabezpieczenia określonej wierzytelności, także przyszłej i warunkowej. Co ważne, do jego ustanowienia niezbędne jest wydanie rzeczy wierzycielowi.

Zaciągając pożyczkę w lombardzie nie będziesz więc mógł użytkować swojego auta. W momencie otrzymania pieniędzy, samochód „przechodzi pod opiekę” pożyczkodawcy. Trzeba przyznać, że taki stan rzeczy może znacząco utrudnić codzienne funkcjonowanie. Zwłaszcza, jeśli auto służy Ci do celów zarobkowych. Zanim podpiszesz umowę pożyczkową, powinieneś mieć świadomość, że pożyczki, udzielane w lombardach należą do najdroższych form łatania dziur finansowych. 

Oddając auto do lombardu będziesz mógł zaciągnąć pożyczkę w wysokości 40-50% jego wartości.

Wartość pojazdu ocenia lombard, co samo w sobie może stać się polem do nadużyć. Zwłaszcza, jeśli po pożyczkę zgłasza się zdesperowany klient, który rozpaczliwie potrzebuje dodatkowych pieniędzy.

W większości lombardów pieniądze będziesz musiał zwrócić w ciągu maksymalnie 30 dni. Zgromadzenie środków na spłatę w ciągu miesiąca może być sporym wyzwaniem. Jak nietrudno zgadnąć, wielu klientów nie jest w stanie mu podołać.

Jeśli nie spłacisz pożyczki w terminie, będziesz zmuszony pożegnać się z ulubionym pojazdem. Aby odzyskać pożyczone pieniądze, lombard spienięży Twoje auto. Co więcej, o zwrocie różnicy pomiędzy wartością auta, a kwotą pożyczki nie będzie mowy. Lombard przejmie Twój pojazd często za połowę jego realnej wartości rynkowej.

Nie ulega wątpliwościom, że pożyczanie pieniędzy na takich warunkach powinno być ostatecznością. Przysłowiowa brzytwa, której chwyta się tonący w ogólnym rozrachunku może przynieść więcej szkody niż pożytku.

Gdy nie chcemy korzystać z usług lombardu warto zapoznać się z ofertą firm pożyczkowych

Alternatywą dla pożyczki w lombardzie może być pożyczka w firmie pożyczkowej, specjalizującej się w pożyczaniu pieniędzy zabezpieczonych autem. Podstawowym zabezpieczeniem pożyczki będzie w tym przypadku przewłaszczenie samochodu. Przewłaszczenie polega na tym, że pojazd (lub jego ułamkowa część) stają się własnością pożyczkodawcy. Decydując się na taką formę zabezpieczenia musisz liczyć się z tym, że obok Twoje nazwiska w dowodzie rejestracyjnym auta pojawi się również nazwa firmy pożyczkowej. Kiedy spłacisz zaciągnięte zobowiązanie, całość własności pojazdu zostanie przeniesiona z powrotem na Ciebie.

W przeciwieństwie do pożyczki w lombardzie, pożyczając pieniądze w firmie pożyczkowej będziesz mógł użytkować pojazd w standardowy sposób. Taka metoda uzyskania potrzebnej gotówki nie wymusi zmian w Twoim codziennym funkcjonowaniu. Wciąż będziesz mógł dojeżdżać autem do pracy i używać go do celów zarobkowych.

Pożyczkę z zabezpieczeniem samochodu może otrzymać osoba z niskim scoringiem w BIK-u oraz taka, której dane figurują w rejestrach Biur Informacji Gospodarczej (Rejestru Dłużników Erif, Krajowego Rejestru Długów czy BIG InfoMonitora). W firmie pożyczkowej będziesz mógł pożyczyć nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, a spłatę rozłożysz na dostosowane do Twoich możliwości finansowych miesięczne raty.

Wymagania, jakie muszą spełnić potencjalni pożyczkobiorcy nie są wygórowane. Aby otrzymać pieniądze, należy dostarczyć pożyczkodawcy dowód osobisty i drugi dokument ze zdjęciem (np. prawo jazdy), dowód rejestracyjny oraz polisę OC samochodu. W przypadku wyższych kwot konieczne może się okazać dostarczenie również polisy AC. W większości firm pożyczkowych auto, będące przedmiotem zabezpieczenia nie może być starsze niż 12 lat.

Jeśli nie zwrócisz pieniędzy na czas, firma pożyczkowa, jako właściciel pojazdu będzie mogła  zarządzać od Ciebie jego wydania. Jeśli zgodnie z umową pożyczkodawca przejmie Twoje auto, wciąż będziesz miał szansę na odzyskanie części środków z jego sprzedaży. Jak to możliwe? Pożyczając pieniądze na www.autokapital.pl, w  razie braku spłaty samochód jest sprzedawany po wartości rynkowej. Po uregulowaniu należności wraz z dodatkowymi kosztami, otrzymujesz zwrot nadwyżki.

Zanim pożyczysz

Mało przemyślane, podejmowane pod wpływem emocji decyzje finansowe mogą mieć wyjątkowo dramatyczne konsekwencje. Pamiętaj, że nawet w bardzo trudnej sytuacji najlepszym doradcą bywa spokój i rzeczowa analiza możliwych rozwiązań. Pożyczka zaciągnięta za pośrednictwem uczciwego, sprawdzonego pożyczkodawcy okaże się dla Ciebie realnym wsparciem i postawi Twoją firmę na nogi. Nawet jeśli w okresie spłacania zobowiązania będziesz potrzebował dodatkowego czasu, zwykle istnieje możliwość przedłużenia terminu spłaty.

Opinie klientów

Marek

Marek

Jasne warunki, niewiele formalności, czego chcieć więcej? To pożyczka dla każdego.

Paweł

Paweł

Pożyczka bez BIK i KRD. To doskonała oferta, nie trzeba też zaświadczeń o dochodach, a kwoty możliwe do pożyczenia są naprawdę wysokie, do 50% wartości auta. Pieniądze bardzo mi pomogły, to pożyczkodawca godny polecenia.

Wyceń auto online i sprawdź wysokość pożyczki

Marka autokapital.pl jest znakiem towarowym firmy PSF Loans sp. z o. o.

Pożyczek udziela PSF Loans Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy al. Jerozolimskich 200 lok. 345, 02-486 Warszawa, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy - Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000643924, NIP 5223074239, REGON 365709589, kapitał zakładowy 200.000 złotych lub spółki z grupy kapitałowej PSF Loans.

PSF Loans sp. z o. o. pośrednik na podstawie umów pośrednictwa świadczy usługi pośrednictwa finansowego dla spółek z grupy PSFL Loans i jest umocowany jest do dokonywania czynności faktycznych i prawnych związanych z przygotowaniem, oferowaniem umów pożyczki.

Aktualna Lista współpracujących spółek z grupy PSF Loans jest dostępna tutaj.

W przypadku jeśli PSF Loans sp. z. o. o. działa jako pośrednik finansowy nie pobiera od pożyczkobiorcy żadnych opłat za wykonanie czynności faktycznych lub prawnych związanych z przygotowaniem, oferowaniem, umowy pożyczki.

W przypadku jeśli PSF Loans sp. z. o. o. działa jako pośrednik finansowy za czynności wykonywane przy zawarciu umowy pożyczki otrzymuje wynagrodzenie od pożyczkodawcy.

PSF Loans sp. z o. o. oraz spółki z grupy PSF Loans działają w oparciu o przepisy polskiego prawa określone w szczególności w Kodeksie cywilnym.

Przykład pożyczki udzielanej dla konsumentów za pośrednictwem serwisu www. autokapital.pl: Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) dla reprezentatywnego przykładu pożyczki wynosi 62,21 %, całkowita kwota pożyczki 15.000,- zł, czas obowiązywania umowy: 48 miesięcy, oprocentowanie zmienne: 14,0 % w skali roku; całkowity koszt pożyczki w całym okresie wyniesie 19.614,68 zł (w tym opłata początkowa 18,75 zł miesięcznie – łącznie 900,- zł, prowizja za obsługę pożyczki 292,50 zł miesięcznie - łącznie 14.040 zł i odsetki 4.674,68 zł), całkowita kwota do zapłaty 34.614,68 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 25-04-2022 r.

Podmiotem uprawnionym, właściwym do rozstrzygania sporu wynikającego z Umowy pomiędzy pożyczkobiorcą, będącym konsumentem a pożyczkodawcą jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl. W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy pożyczkodawcą a pożyczkobiorcą, będącym konsumentem istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej pod adresem: http://ec.europa.eu/odr , która ułatwia pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Administratorem danych osobowych jest PSF Loans Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy al. Jerozolimskich 200 lok. 345, 02-486 Warszawa. Szczegółowe informacje odnośnie ochrony danych osobowych zawarte są w Polityce prywatności.

Regulaminu serwisu

Kontakt z nami

PSF Loans Sp. z o.o.
Aleje Jerozolimskie 200,
02-486 Warszawa
e-mail: biuro@autokapital.pl

Infolinia: +48 22 777 49 87 do 89

Pracujemy od poniedziałku do piątku
w godzinach 9:00 – 17:00

Partnerzy