Do prawidłowego funkcjonowania strony jest potrzebna włączona obsługa JavaScript
W Autokapital wyceny samochodu dokonuje rzeczoznawca DEKRA.

Pożyczka pod przewłaszczenie pojazdu jest idealnym rozwiązaniem dla osób z negatywną historią kredytową. Oferowana pomoc finansowa może wynieść nawet 100 tysięcy zł. W celu wyceny samochodu należy spotkać się z rzeczoznawcą. Warto wiedzieć, że AutoKapital.pl w tej kwestii współpracuje z najlepszymi specjalistami na rynku.

Pożyczka pod zastaw samochodu dla firm

Niestety pożyczki pod zastaw kojarzą się głównie z usługami lombardu. Nie wszyscy jednak mają świadomość, że ten rodzaj wsparcia finansowego odnajdziemy również w sektorze pozabankowym. Warto wiedzieć, że oferowane pożyczki stoją na dużo wyższym poziomie, niż te świadczone przez lombard.

Jeśli zastawisz samochód w lombardzie, do czasu spłaty pożyczki, auto będzie „zamrożone”. Nie będziesz miał prawa skorzystać z tego pojazdu. Natomiast instytucje pozabankowe w ramach pożyczki umożliwiają użytkowanie przedmiotu przez cały okres spłaty. Usługa AutoKapital.pl może być dodatkowym źródłem finansowania dla przedsiębiorców.

Warto wiedzieć, że pożyczki pod zastaw przysługują również osobom na samozatrudnieniu. Działalność gospodarcza musi funkcjonować przynajmniej przez jeden dzień. O pożyczkę dla firm mogą starać się osoby w przedziale wiekowym: 21 – 70 lat. Ważne – firma oferuje pożyczki dla zadłużonych. Pożyczkodawca nie sprawdza BIK i KRD. Głównym kryterium jest zastawiony przedmiot.

Wymagania pojazdu

Jak wziąć pożyczkę zabezpieczoną autem? W pierwszej kolejności musisz wypełnić wniosek pożyczkowy. Formularz jest udostępniony na stronie internetowej AutoKapital.pl.

W momencie udzielania pożyczki przewłaszczony pojazd nie może liczyć sobie więcej niż 12 lat. Klient może zastawić zarówno samochód osobowy, jak i dostawczy. Ważne – właścicielem auta może być wyłącznie jeden podmiot – pożyczkobiorca.

Co więcej, wymagane jest ważne ubezpieczenie samochodu – OC i AC. Polisa Autocasco jest finansowana z kwoty pożyczki. Pożyczkodawca wymaga także przedstawienia karty pojazdu i usunięcia wszelkich zabezpieczeń w aucie.

Sprawdzenie samochodu – procedura wyceny

Jeśli samochód spełnia wszystkie kryteria, następuje wycena auta. Warto podkreślić, że AutoKapital.pl w aspekcie wyceny współpracuje z najlepszymi specjalistami dostępnymi na rynku.

W celu oszacowania wartości należy spotkać się z rzeczoznawcą DEKRA. Wycena samochodu sporządzana jest na podstawie szczegółowych oględzin pojazdu. Rzeczoznawca może również przeprowadzić jazdę próbną i test na rolkach. Naturalnie przy ustaleniu wartości auta brane są  także pod uwagę takie czynniki, jak m.in. marka, przebieg, rok produkcji.

Pokrycie kosztów wyceny leży po stronie pożyczkobiorcy. Cena za usługę wynosi 300 zł.  

Czy można zastawić więcej niż jeden samochód?

Maksymalna wysokość pożyczki pod zastaw auta może wynieść nawet 100 tysięcy zł.  Co ciekawe, możesz zastawić dowolną liczbę samochodów. Ważne – musisz być jedynym właścicielem zastawionego pojazdu.

Decydując się na pożyczkę pod przewłaszczenie pojazdu, trzeba być świadomym, że pożyczkodawca będzie miał prawo do części własności auta. W dowodzie rejestracyjnym obok twojego nazwiska pojawi się nazwa firmy pożyczkowej.  W momencie spłaty zobowiązania, całość własności zostanie przeniesiona na ciebie.

Opinie klientów

Katarzyna

Katarzyna

Zastanawiałam się nad pożyczką zabezpieczoną przewłaszczeniem samochodu, przekonał mnie długi okres pożyczkowania i minimum formalności. Nie żałuję, to warta polecenia firma.

Ania

Ania

Wypełniłam wniosek i okazało się, że mogę wziąć kwotę, która jest mi niezbędna. Nie czekałam dłużej, wpisałam pozostałe dane i niedługo po wypełnieniu formalności mogłam cieszyć się pieniędzmi. To pożyczkodawca, z którym warto podpisywać umowy.

Wyceń auto online i sprawdź wysokość pożyczki

Marka autokapital.pl jest znakiem towarowym firmy PSF Loans sp. z o. o.

Pożyczek udziela PSF Loans Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy al. Jerozolimskich 200 lok. 345, 02-486 Warszawa, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy - Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000643924, NIP 5223074239, REGON 365709589, kapitał zakładowy 200.000 złotych lub spółki z grupy kapitałowej PSF Loans.

PSF Loans sp. z o. o. pośrednik na podstawie umów pośrednictwa świadczy usługi pośrednictwa finansowego dla spółek z grupy PSFL Loans i jest umocowany jest do dokonywania czynności faktycznych i prawnych związanych z przygotowaniem, oferowaniem umów pożyczki.

Aktualna Lista współpracujących spółek z grupy PSF Loans jest dostępna tutaj.

W przypadku jeśli PSF Loans sp. z. o. o. działa jako pośrednik finansowy nie pobiera od pożyczkobiorcy żadnych opłat za wykonanie czynności faktycznych lub prawnych związanych z przygotowaniem, oferowaniem, umowy pożyczki.

W przypadku jeśli PSF Loans sp. z. o. o. działa jako pośrednik finansowy za czynności wykonywane przy zawarciu umowy pożyczki otrzymuje wynagrodzenie od pożyczkodawcy.

PSF Loans sp. z o. o. oraz spółki z grupy PSF Loans działają w oparciu o przepisy polskiego prawa określone w szczególności w Kodeksie cywilnym.

Przykład pożyczki udzielanej dla konsumentów za pośrednictwem serwisu www. autokapital.pl: Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) dla reprezentatywnego przykładu pożyczki wynosi 62,21 %, całkowita kwota pożyczki 15.000,- zł, czas obowiązywania umowy: 48 miesięcy, oprocentowanie zmienne: 14,0 % w skali roku; całkowity koszt pożyczki w całym okresie wyniesie 19.614,68 zł (w tym opłata początkowa 18,75 zł miesięcznie – łącznie 900,- zł, prowizja za obsługę pożyczki 292,50 zł miesięcznie - łącznie 14.040 zł i odsetki 4.674,68 zł), całkowita kwota do zapłaty 34.614,68 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 25-04-2022 r.

Podmiotem uprawnionym, właściwym do rozstrzygania sporu wynikającego z Umowy pomiędzy pożyczkobiorcą, będącym konsumentem a pożyczkodawcą jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl. W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy pożyczkodawcą a pożyczkobiorcą, będącym konsumentem istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej pod adresem: http://ec.europa.eu/odr , która ułatwia pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Administratorem danych osobowych jest PSF Loans Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy al. Jerozolimskich 200 lok. 345, 02-486 Warszawa. Szczegółowe informacje odnośnie ochrony danych osobowych zawarte są w Polityce prywatności.

Regulaminu serwisu

Kontakt z nami

PSF Loans Sp. z o.o.
Aleje Jerozolimskie 200,
02-486 Warszawa
e-mail: biuro@autokapital.pl

Infolinia: +48 22 777 49 87 do 89

Pracujemy od poniedziałku do piątku
w godzinach 9:00 – 17:00

Partnerzy