30 czerwca 2017

Jak przebiega wycena samochodu w AutoKapital.pl?

W Autokapital wyceny samochodu dokonuje rzeczoznawca DEKRA.

Pożyczka pod przewłaszczenie pojazdu jest idealnym rozwiązaniem dla osób z negatywną historią kredytową. Oferowana pomoc finansowa może wynieść nawet 100 tysięcy zł. W celu wyceny samochodu należy spotkać się z rzeczoznawcą. Warto wiedzieć, że AutoKapital.pl w tej kwestii współpracuje z najlepszymi specjalistami na rynku.

Pożyczka pod zastaw samochodu dla firm

Niestety pożyczki pod zastaw kojarzą się głównie z usługami lombardu. Nie wszyscy jednak mają świadomość, że ten rodzaj wsparcia finansowego odnajdziemy również w sektorze pozabankowym. Warto wiedzieć, że oferowane pożyczki stoją na dużo wyższym poziomie, niż te świadczone przez lombard.

Jeśli zastawisz samochód w lombardzie, do czasu spłaty pożyczki, auto będzie „zamrożone”. Nie będziesz miał prawa skorzystać z tego pojazdu. Natomiast instytucje pozabankowe w ramach pożyczki umożliwiają użytkowanie przedmiotu przez cały okres spłaty. Usługa AutoKapital.pl może być dodatkowym źródłem finansowania dla przedsiębiorców.

Warto wiedzieć, że pożyczki pod zastaw przysługują również osobom na samozatrudnieniu. Działalność gospodarcza musi funkcjonować przynajmniej przez jeden dzień. O pożyczkę dla firm mogą starać się osoby w przedziale wiekowym: 21 – 70 lat. Ważne – firma oferuje pożyczki dla zadłużonych. Pożyczkodawca nie sprawdza BIK i KRD. Głównym kryterium jest zastawiony przedmiot.

Wymagania pojazdu

Jak wziąć pożyczkę zabezpieczoną autem? W pierwszej kolejności musisz wypełnić wniosek pożyczkowy. Formularz jest udostępniony na stronie internetowej AutoKapital.pl.

W momencie udzielania pożyczki przewłaszczony pojazd nie może liczyć sobie więcej niż 12 lat. Klient może zastawić zarówno samochód osobowy, jak i dostawczy. Ważne – właścicielem auta może być wyłącznie jeden podmiot – pożyczkobiorca.

Co więcej, wymagane jest ważne ubezpieczenie samochodu – OC i AC. Polisa Autocasco jest finansowana z kwoty pożyczki. Pożyczkodawca wymaga także przedstawienia karty pojazdu i usunięcia wszelkich zabezpieczeń w aucie.

Sprawdzenie samochodu – procedura wyceny

Jeśli samochód spełnia wszystkie kryteria, następuje wycena auta. Warto podkreślić, że AutoKapital.pl w aspekcie wyceny współpracuje z najlepszymi specjalistami dostępnymi na rynku.

W celu oszacowania wartości należy spotkać się z rzeczoznawcą DEKRA. Wycena samochodu sporządzana jest na podstawie szczegółowych oględzin pojazdu. Rzeczoznawca może również przeprowadzić jazdę próbną i test na rolkach. Naturalnie przy ustaleniu wartości auta brane są  także pod uwagę takie czynniki, jak m.in. marka, przebieg, rok produkcji.

Pokrycie kosztów wyceny leży po stronie pożyczkobiorcy. Cena za usługę wynosi 300 zł.  

Czy można zastawić więcej niż jeden samochód?

Maksymalna wysokość pożyczki pod zastaw auta może wynieść nawet 100 tysięcy zł.  Co ciekawe, możesz zastawić dowolną liczbę samochodów. Ważne – musisz być jedynym właścicielem zastawionego pojazdu.

Decydując się na pożyczkę pod przewłaszczenie pojazdu, trzeba być świadomym, że pożyczkodawca będzie miał prawo do części własności auta. W dowodzie rejestracyjnym obok twojego nazwiska pojawi się nazwa firmy pożyczkowej.  W momencie spłaty zobowiązania, całość własności zostanie przeniesiona na ciebie.

Wyceń auto online i sprawdź wysokość pożyczki

Kontakt z nami

PSFLoans Sp. z o. o.
Aleje Jerozolimskie 200
02-486 Warszawa

e-mail: biuro@autokapital.pl
Infolinia: +48 22 777 49 87 do 89

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 17:00

Partnerzy

Dekra
Związek Banków Polskich
Pożyczka Portal
Loando
Pożyczkodawca Dane osobowe Regulamin serwisu Blog Warunki prywatności Partnerzy

AutoKapital.pl 2016-2023 / All rights reserved