Do prawidłowego funkcjonowania strony jest potrzebna włączona obsługa JavaScript

Podpowiadamy jak sprowadzić auto z Włoch, bo zdecydowanie jest to kierunek wart rozważenia. W Italii rokrocznie rejestrowane są miliony pojazdów. Nic zatem dziwnego, że rynek samochodów używanych jest tam naprawdę bogaty. Co powinniśmy wiedzieć, zanim zdecydujemy się na taki ruch?

Czemu warto sprowadzić samochód z Włoch?

Według danych Ministerstwa Cyfryzacji z 2019 roku Włochy były piątym krajem, z którego Polacy sprowadzali samochody w ostatniej dekadzie. Czemu tak chętnie decydujemy się na zakup auta na Półwyspie Apenińskim? Robią to przede wszystkim importerzy, którzy mogą odnaleźć tam mnóstwo tanich pojazdów, co okupione bywa niestety ich kiepskim stanem. Nie jest to jednak reguła, której podlegają wszystkie sprzedawane tam samochody.

Dwiema głównymi zaletami, które wymienia się w kontekście aut ściąganych ze słonecznej Italii, jest świetny stan karoserii oraz klimatyzacja w standardzie. Za oba elementy odpowiada śródziemnomorski klimat. Słoneczna pogoda pomaga utrzymać nadwozie w dobrej kondycji, a upały wpływają na potrzebę montowania dodatkowego źródła chłodu.

Jakie samochody łatwo znaleźć we Włoszech?

Przede wszystkim bardzo łatwo nabyć tam z drugiej ręki auta marek uznawanych w naszym kraju za luksusowe. Należą do nich chociażby Lamborghini, Maserati czy Ferrari, które stosunkowo łatwo spotkać na włoskich ulicach. W końcu produkowane są właśnie przez firmy z Italii. Wśród propozycji z wyższej półki nie brak też samochodów z Niemiec, takich jak BMW czy Mercedesy.

Nie jest problemem znalezienie samochodów również z niższej półki cenowej. Mowa tu przede wszystkim o pojazdach marki Alfa Romeo oraz Fiat, także mających w tym kraju swoje siedziby. Musimy jednak uważać, ponieważ Włosi nie dbają na ogół o swoje samochody. Nawet jeśli na stronie www.ilportaledellautomobilista.it w zakładce Verifica Ultima Revisione sprawdzimy auto z Włoch po numerze VIN i będzie miało czyste konto pod względem wypadków, nie oznacza to, że jego stan będzie bliski ideału.

Jak sprowadzić auto z Włoch? Sprawdź procedury

Jeśli nie ufamy importerom i chcemy sprowadzić auto z Włoch na własną rękę, czeka nas kilka niespodzianek. W przeciwieństwie do ściągania aut ze Szwecji czy innych zachodnich krajów nie możemy spodziewać się, że sprzedawca mówił będzie po angielsku. Znajomość języków obcych stoi w Italii na bardzo niskim poziomie i trudno będzie się dogadać, nie mówiąc już o spisywaniu umowy w uniwersalnym języku.

Kolejnym istotnym problemem jest limit nałożony na transakcje gotówkowe. Obecnie wynosi on we Włoszech 1000 euro. Kupując droższy samochód musimy nastawić się na potrzebę dokonania przelewu albo płatności kartą, jeżeli nabywamy pojazd w komisie, a nie od osoby prywatnej. Warto mieć to na uwadze przed przejechaniem kilku tysięcy kilometrów na Półwysep Apeniński.

Co z dokumentami? Na potrzeby rejestracji samochodu z Włoch w Polsce potrzebna będzie umowa kupna, więc trzeba o nią zadbać, nawet jeśli włoskie prawo nie wymaga jej sporządzania. Koniecznie uzyskać należy również włoski dowód rejestracyjny (carta di circolazione), a w celu przewiezienia samochodu do naszego kraju także tymczasowe tablice rejestracyjne. Jeśli nie znamy języka i nie mamy czasu na użeranie się z włoskimi urzędnikami, możemy odpowiednio wcześniej postarać się o tablice tymczasowe z Niemiec.

Jak zarejestrować auto z Włoch po przyjeździe do Polski?

Proces rejestracji auta z Włoch w Polsce nie odbiega od standardowej procedury dotyczącej samochodów z Unii Europejskiej. W ciągu 30 dni od przekroczenia granicy powinniśmy:

  1. Wypełnić deklarację na druku AKC-U/S i opłacić akcyzę, której wysokość zależy od rodzaju silnika oraz ceny samochodu.
  2. Dokonać przeglądu technicznego pojazdu, co będzie nas kosztowało niecałe 170 zł.
  3. Zwrócić się do tłumacza przysięgłego o dokonanie przekładu włoskich dokumentów (150-200 zł).
  4. Wnieść opłatę rejestracyjną i uzyskać potwierdzenie tego faktu.
  5. Złożyć wniosek o rejestrację auta sprowadzonego z Włoch w urzędzie odpowiednim dla naszego miejsca zamieszkania.

Opinie klientów

Marzena

Marzena

Dzięki pożyczce mogłam sfinansować zagraniczne wakacje językowe mojej córki. Pożyczka zabezpieczona przewłaszczeniem samochodu pozwala wziąć większe kwoty, a auto nadal jest moje. Polecam każdemu, kto potrzebuje wsparcia finansowego.

Ewelina

Ewelina

Pożyczka dla każdego, kto posiada własne auto. Polecam, bo można otrzymać naprawdę duże kwoty.

Wyceń auto online i sprawdź wysokość pożyczki

Marka autokapital.pl jest znakiem towarowym firmy PSF Loans sp. z o. o.

Pożyczek udziela PSF Loans Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy al. Jerozolimskich 200 lok. 345, 02-486 Warszawa, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy - Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000643924, NIP 5223074239, REGON 365709589, kapitał zakładowy 200.000 złotych lub spółki z grupy kapitałowej PSF Loans.

PSF Loans sp. z o. o. pośrednik na podstawie umów pośrednictwa świadczy usługi pośrednictwa finansowego dla spółek z grupy PSFL Loans i jest umocowany jest do dokonywania czynności faktycznych i prawnych związanych z przygotowaniem, oferowaniem umów pożyczki.

Aktualna Lista współpracujących spółek z grupy PSF Loans jest dostępna tutaj.

W przypadku jeśli PSF Loans sp. z. o. o. działa jako pośrednik finansowy nie pobiera od pożyczkobiorcy żadnych opłat za wykonanie czynności faktycznych lub prawnych związanych z przygotowaniem, oferowaniem, umowy pożyczki.

W przypadku jeśli PSF Loans sp. z. o. o. działa jako pośrednik finansowy za czynności wykonywane przy zawarciu umowy pożyczki otrzymuje wynagrodzenie od pożyczkodawcy.

PSF Loans sp. z o. o. oraz spółki z grupy PSF Loans działają w oparciu o przepisy polskiego prawa określone w szczególności w Kodeksie cywilnym.

Przykład pożyczki udzielanej dla konsumentów za pośrednictwem serwisu www. autokapital.pl: Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) dla reprezentatywnego przykładu pożyczki wynosi 62,21 %, całkowita kwota pożyczki 15.000,- zł, czas obowiązywania umowy: 48 miesięcy, oprocentowanie zmienne: 14,0 % w skali roku; całkowity koszt pożyczki w całym okresie wyniesie 19.614,68 zł (w tym opłata początkowa 18,75 zł miesięcznie – łącznie 900,- zł, prowizja za obsługę pożyczki 292,50 zł miesięcznie - łącznie 14.040 zł i odsetki 4.674,68 zł), całkowita kwota do zapłaty 34.614,68 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 25-04-2022 r.

Podmiotem uprawnionym, właściwym do rozstrzygania sporu wynikającego z Umowy pomiędzy pożyczkobiorcą, będącym konsumentem a pożyczkodawcą jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl. W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy pożyczkodawcą a pożyczkobiorcą, będącym konsumentem istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej pod adresem: http://ec.europa.eu/odr , która ułatwia pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Administratorem danych osobowych jest PSF Loans Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy al. Jerozolimskich 200 lok. 345, 02-486 Warszawa. Szczegółowe informacje odnośnie ochrony danych osobowych zawarte są w Polityce prywatności.

Regulaminu serwisu

Kontakt z nami

PSF Loans Sp. z o.o.
Aleje Jerozolimskie 200,
02-486 Warszawa
e-mail: biuro@autokapital.pl

Infolinia: +48 22 777 49 87 do 89

Pracujemy od poniedziałku do piątku
w godzinach 9:00 – 17:00

Partnerzy