Do prawidłowego funkcjonowania strony jest potrzebna włączona obsługa JavaScript
Numer nadwozia, a sprawdzenie historii pojazdu

Ubezpieczenie OC auta w Polsce jest obowiązkowe. Gwarantuje wypłatę pieniędzy w momencie, gdy spowodujemy szkodę osobową lub rzeczową. Jak samodzielnie sprawdzić ważność OC, jeśli nie pamiętamy, do kiedy jest ważna nasza polisa? Wystarczy skontaktować się z towarzystwem ubezpieczeniowym lub skorzystać ze strony internetowej Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Jak to zrobić?

Jak sprawdzić OC pojazdu przez internet?

Każdy samochód musi posiadać ważną polisę. Jak sprawdzić OC pojazdu? Przy zakupie samochodu najlepiej zapytać obecnego właściciela o to, do kiedy ważne jest ubezpieczenie auta. Jeśli termin ważności polisy już minął, należy wykupić ją u dowolnego ubezpieczyciela.

Jak sprawdzić OC pojazdu należącego do nas? Mamy do wyboru trzy możliwości:

  • sprawdzenie ważności OC w dokumentach potwierdzających zawarcie umowy z towarzystwem ubezpieczeniowym;
  • wykonanie telefonu do towarzystwa ubezpieczeniowego, w którym zawarliśmy kiedyś umowę i zapytanie o ważność polisy;
  • skorzystanie z portalu HistoriaPojazdu.gov.pl.

Aby sprawdzić pojazd za pomocą strony historiapojazdu.gov.pl, należy podać najważniejsze dane o interesującym nas samochodzie. Są to: numer rejestracyjny, numer VIN oraz data pierwszej rejestracji auta. Dane należy wpisać na stronie głównej w specjalne rubryki. Jeśli to zrobimy, wystarczy kliknąć “sprawdź pojazd”. W ten sposób otrzymamy raport o pojeździe.

Jak sprawdzić OC sprawcy?

Ważność ubezpieczenia OC możemy sprawdzić również na stronie Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Instytucja gromadzi takie informacje, jak:

  • ważność OC;
  • ilość zawartych z danym towarzystwem ubezpieczeniowym umów.

Aby sprawdzić OC sprawcy, również możemy skorzystać z tej platformy. Wystarczy, że przejdziemy do zakładki “Baza OC i AC”, następnie klikniemy “Sprawdzenie ubezpieczenia OC”. Co musimy dalej zrobić, aby sprawdzić ważność OC osoby trzeciej?

Wystarczy, że przejdziemy do zakładki “Identyfikacja umowy OC na dzień”. OC sprawcy sprawdzimy za pomocą numeru VIN lub numeru rejestracyjnego, które należy wpisać w odpowiednią rubrykę. Niezbędne jest również przepisanie kodu z obrazka.OC sprawcy może sprawdzić każdy zupełnie za darmo.

Jakie dane o ubezpieczeniu OC samochodu uzyskamy z UFG?

  • numer polisy OC sprawcy;
  • nazwę towarzystwa ubezpieczeniowego, z którym zawarł on umowę;
  • markę oraz model pojazdu, którym porusza się sprawca.

Brak ważności OC – konsekwencje

Jeśli nasze ubezpieczenie OC straciło ważność, powinniśmy je jak najszybciej przedłużyć lub skorzystać z oferty innego ubezpieczyciela. W przeciwnym razie spotka nas kara za brak OC. Jej wysokość ustala Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. W przypadku samochodów osobowych kara wynosi równowartość dwukrotności minimalnego wynagrodzenia brutto. OC bywa bardzo drogie, dlatego jeśli bierzemy pożyczkę na zakup samochodu, to warto wziąć ją nieco większą – od razu wliczając w nią koszty polisy.

W sytuacji, gdy przyczynimy się na drodze do kolizji czy wypadku, będziemy musieli pokryć całkowitą szkodę, jaką poniósł poszkodowany. Warto więc pamiętać o ubezpieczeniu OC samochodu. Pozwoli to nie tylko zaoszczędzić, ale także zadbać o zdrowie innych.

Opinie klientów

Arek

Arek

Przyjazne zasady spłaty i miła obsługa, a także bezpieczne warunki pożyczania i szybka wypłata gotówki – to atuty, które niewątpliwie wyróżniają pożyczkodawcę. Polecam!

Marek

Marek

Jasne warunki, niewiele formalności, czego chcieć więcej? To pożyczka dla każdego.

Wyceń auto online i sprawdź wysokość pożyczki

Marka autokapital.pl jest znakiem towarowym firmy PSF Loans sp. z o. o.

Pożyczek udziela PSF Loans Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy al. Jerozolimskich 200 lok. 345, 02-486 Warszawa, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy - Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000643924, NIP 5223074239, REGON 365709589, kapitał zakładowy 200.000 złotych lub spółki z grupy kapitałowej PSF Loans.

PSF Loans sp. z o. o. pośrednik na podstawie umów pośrednictwa świadczy usługi pośrednictwa finansowego dla spółek z grupy PSFL Loans i jest umocowany jest do dokonywania czynności faktycznych i prawnych związanych z przygotowaniem, oferowaniem umów pożyczki.

Aktualna Lista współpracujących spółek z grupy PSF Loans jest dostępna tutaj.

W przypadku jeśli PSF Loans sp. z. o. o. działa jako pośrednik finansowy nie pobiera od pożyczkobiorcy żadnych opłat za wykonanie czynności faktycznych lub prawnych związanych z przygotowaniem, oferowaniem, umowy pożyczki.

W przypadku jeśli PSF Loans sp. z. o. o. działa jako pośrednik finansowy za czynności wykonywane przy zawarciu umowy pożyczki otrzymuje wynagrodzenie od pożyczkodawcy.

PSF Loans sp. z o. o. oraz spółki z grupy PSF Loans działają w oparciu o przepisy polskiego prawa określone w szczególności w Kodeksie cywilnym oraz, jeśli ma to zastosowanie Ustawie o kredycie konsumenckim.

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) dla reprezentatywnego przykładu pożyczki, udzielanej za pośrednictwem serwisu www.autokapital.pl wynosi 57,73 %, całkowita kwota pożyczki 15.000,- zł, czas obowiązywania umowy: 48 miesięcy, oprocentowanie zmienne: 10% w skali roku; całkowity koszt pożyczki 18.217,74 zł (w tym prowizja przygotowawcza 900,- zł, prowizja za obsługę pożyczki 295,5,- zł miesięcznie - łącznie 14.040,00,- zł, koszty ustanowienia zabezpieczenia 17 zł, odsetki 3.260,74 zł), całkowita kwota do zapłaty 33.217,74 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 12-10-2017 r.

Podmiotem uprawnionym, właściwym do rozstrzygania sporu wynikającego z Umowy pomiędzy pożyczkobiorcą, będącym konsumentem a pożyczkodawcą jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl. W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy pożyczkodawcą a pożyczkobiorcą, będącym konsumentem istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej pod adresem: http://ec.europa.eu/odr , która ułatwia pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Administratorem danych osobowych jest PSF Loans Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy al. Jerozolimskich 200 lok. 345, 02-486 Warszawa. Szczegółowe informacje odnośnie ochrony danych osobowych zawarte są w Polityce prywatności.

Regulaminu serwisu

Kontakt z nami

PSF Loans Sp. z o.o.
Aleje Jerozolimskie 200,
02-486 Warszawa
e-mail: biuro@psfl.pl

Infolinia: +48 22 777 49 83 do 90

Pracujemy od poniedziałku do piątku
w godzinach 9:00 – 17:00

Partnerzy