Do prawidłowego funkcjonowania strony jest potrzebna włączona obsługa JavaScript
Jakie auta z Japonii rozważać pod kątem importu?

Chociaż przed importem samochodu z Kraju Kwitnącej Wiśni może odstraszyć bariera językowa i koszty transportu, coraz więcej kierowców interesuje się jak sprowadzić auto z Japonii. Podpowiadamy zatem, za jakimi pojazdami warto się tam rozglądać, czy faktycznie trudno dogadać się ze sprzedawcami, a w końcu na jakie koszty i formalności musimy się nastawić.

Jakie auta z Japonii rozważać pod kątem importu?

Praktycznie każdy poradnik importu samochodów osobowych z Kraju Kwitnącej Wiśni podpowiada, że w tym kierunku najlepiej udawać się po auta z wyższej półki. To właśnie one, mimo obowiązującego w Japonii ruchu lewostronnego, mogą mieć kierownicę po stronie tradycyjnej dla niemal wszystkich krajów europejskich. Wynika to ze snobizmu kupujących, którzy chcą mieć pojazd nie tylko drogi, ale też możliwie ekstrawagancki. Najprostszym pomysłem staje się więc nabycie osobówki z kierownicą po lewej stronie.

Z oczywistych względów stoi on potem w garażu nieużywany, dzięki czemu ma niski przebieg. Traci jednak na wartości ze względu na wiek, zatem właściciel decyduje się go sprzedać, a jedynym kierunkiem pozostaje w takiej sytuacji powrót samochodu do Europy. Dzięki temu kilku czy nawet kilkunastoletnie auto z Japonii może mieć niski przebieg i niską cenę, a do tego wymagać wyłącznie kosmetycznych przeróbek związanych z dostosowywaniem do polskich przepisów.

Na co uważać, sprowadzając samochód z Japonii?

Wielu kierowców na myśl o sprzedawcach z Japonii może ulec magii stereotypów, które nakazują widzieć w mieszkańcach Kraju Kwitnącej Wyspy pokornych i uczciwych służbistów. Tymczasem, wbrew zapewnieniom zawodowych importerów i firm transportowych, możemy tam natrafić na nieuczciwego kontrahenta zupełnie jak w każdym innym kraju świata. Faktem jest jednak, że oferty w japońskich oraz pośredniczących serwisach aukcyjnych są opisane wyczerpująco i nie brak w nich cennych detali, które pomogą podjąć decyzję. Co z barierą językową? Strony z japońskimi samochodami wystawionymi na sprzedaż dostępne są zazwyczaj po angielsku.

Co mogą jednak ukrywać nieuczciwi sprzedawcy aut z Japonii? Uważać należy przede wszystkim na rdzę, której nabrać mogą szczególnie łatwo samochody pochodzące z nadmorskich regionów kraju. Jeśli pojazd sprowadzany z Dalekiego Wschodu nabywamy już w Polsce, od importera lub lokalnego handlarza, koniecznie musimy zwracać uwagę na wszelkie szczegóły potrzebne do dostosowania. Radio na złych falach, egzotyczne elementy wnętrza w miejsce tych oryginalnych, lampy, a nawet uszczelki przy szyberdachu. Osoba obracająca dziesiątkami samochodów nie ma czasu zwracać na takie szczegóły uwagi, a w kumulacji mogą mocno uderzyć portfel kupującego.

Na jakie koszty oprócz transportu trzeba się nastawić?

Właśnie, z jakimi kosztami musimy się liczyć, kupując auto z Japonii? Ze względu na odległość oraz potrzebę skorzystania z różnych form transportu, nieodzowne jest w tym przypadku skorzystanie z usług profesjonalistów. Znajdziemy ich zarówno w Polsce, jak i za granicą. Z kosztami transportu jest różnie i przed podjęciem decyzji warto zweryfikować kilka firm. Ceny podlegają fluktuacji i w zależności od trafienia na dobry czy zły okres zapłacimy od 4 do 8 tysięcy złotych.

Znając język niemiecki lub będąc choć trochę obeznanym z realiami urzędniczymi za Odrą warto sprowadzić pojazd do Niemiec i tam opłacić VAT, ponieważ stawka jest niższa (19 procent), a liczy się w całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce. Urząd Skarbowy nie pozwoli zapomnieć nam również o cle (w przypadku pojazdów spoza UE wynosi ono 10%) oraz akcyzie (od 0 do 18,6% wartości samochodu). Przy rejestracji oprócz potwierdzenia uiszczenia tych opłat potrzebne będzie oczywiście tłumaczenie oryginalnych dokumentów oraz przegląd techniczny pojazdu.

Opinie klientów

Ewelina

Ewelina

Pożyczka dla każdego, kto posiada własne auto. Polecam, bo można otrzymać naprawdę duże kwoty.

Marek

Marek

Jasne warunki, niewiele formalności, czego chcieć więcej? To pożyczka dla każdego.

Wyceń auto online i sprawdź wysokość pożyczki

Marka autokapital.pl jest znakiem towarowym firmy PSF Loans sp. z o. o.

Pożyczek udziela PSF Loans Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy al. Jerozolimskich 200 lok. 345, 02-486 Warszawa, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy - Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000643924, NIP 5223074239, REGON 365709589, kapitał zakładowy 200.000 złotych lub spółki z grupy kapitałowej PSF Loans.

PSF Loans sp. z o. o. pośrednik na podstawie umów pośrednictwa świadczy usługi pośrednictwa finansowego dla spółek z grupy PSFL Loans i jest umocowany jest do dokonywania czynności faktycznych i prawnych związanych z przygotowaniem, oferowaniem umów pożyczki.

Aktualna Lista współpracujących spółek z grupy PSF Loans jest dostępna tutaj.

W przypadku jeśli PSF Loans sp. z. o. o. działa jako pośrednik finansowy nie pobiera od pożyczkobiorcy żadnych opłat za wykonanie czynności faktycznych lub prawnych związanych z przygotowaniem, oferowaniem, umowy pożyczki.

W przypadku jeśli PSF Loans sp. z. o. o. działa jako pośrednik finansowy za czynności wykonywane przy zawarciu umowy pożyczki otrzymuje wynagrodzenie od pożyczkodawcy.

PSF Loans sp. z o. o. oraz spółki z grupy PSF Loans działają w oparciu o przepisy polskiego prawa określone w szczególności w Kodeksie cywilnym.

Przykład pożyczki udzielanej dla konsumentów za pośrednictwem serwisu www. autokapital.pl: Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) dla reprezentatywnego przykładu pożyczki wynosi 62,21 %, całkowita kwota pożyczki 15.000,- zł, czas obowiązywania umowy: 48 miesięcy, oprocentowanie zmienne: 14,0 % w skali roku; całkowity koszt pożyczki w całym okresie wyniesie 19.614,68 zł (w tym opłata początkowa 18,75 zł miesięcznie – łącznie 900,- zł, prowizja za obsługę pożyczki 292,50 zł miesięcznie - łącznie 14.040 zł i odsetki 4.674,68 zł), całkowita kwota do zapłaty 34.614,68 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 25-04-2022 r.

Podmiotem uprawnionym, właściwym do rozstrzygania sporu wynikającego z Umowy pomiędzy pożyczkobiorcą, będącym konsumentem a pożyczkodawcą jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl. W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy pożyczkodawcą a pożyczkobiorcą, będącym konsumentem istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej pod adresem: http://ec.europa.eu/odr , która ułatwia pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Administratorem danych osobowych jest PSF Loans Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy al. Jerozolimskich 200 lok. 345, 02-486 Warszawa. Szczegółowe informacje odnośnie ochrony danych osobowych zawarte są w Polityce prywatności.

Regulaminu serwisu

Kontakt z nami

PSF Loans Sp. z o.o.
Aleje Jerozolimskie 200,
02-486 Warszawa
e-mail: biuro@autokapital.pl

Infolinia: +48 22 777 49 87 do 89

Pracujemy od poniedziałku do piątku
w godzinach 9:00 – 17:00

Partnerzy