Do prawidłowego funkcjonowania strony jest potrzebna włączona obsługa JavaScript
Żyrant za spłatę długu odpowiada solidarnie z pożyczkobiorcą.

Pożyczka z poręczycielem jest skierowana do osób z nienajlepszą kondycją finansową i  negatywną historią kredytową. Zabezpieczeniem pożyczki jest żyrant. W przypadku braku spłaty, poręczyciel musi uregulować zobowiązanie. Za powstały dług gwarant odpowiada całym swoim majątkiem. W przypadku pożyczki pod zastaw zabezpieczeniem jest jedynie zastawiany przedmiot.

Pożyczka dla zadłużonych z komornikiem  – tylko z gwarantem

Pożyczki z poręczeniem są dość specyficznym produktem sektora pozabankowego. Najczęściej  zaciągają je osoby zadłużone. W przypadku tego typu produktów, płynność finansowa głównego pożyczkobiorcy nie ma dużego znaczenia. 

Należy mieć świadomość, że poręczyciel odpowiada solidarnie za spłatę wierzytelności razem z pożyczkobiorcą. W momencie braku uregulowania zobowiązania, to żyrant przejmuje dług. Gwarant za poręczoną pożyczkę odpowiada całym swoim majątkiem. Między innymi z tego powodu znalezienie poręczyciela jest kłopotliwe. Dlatego niektórych przypadkach lepszym rozwiązaniem może okazać się pożyczka pod zastaw.

Poręczenie to jeden z niewielu przypadków występowania pożyczek bez BIK. Taki produkt finansowy może być udzielony osobie z negatywną historią kredytową.  Uwarunkowane jest to faktem, iż to żyrant stanowi zabezpieczenie wierzytelności. Należy mieć świadomość, że firma pożyczkowa prześwietli BIK poręczyciela, a nie pożyczkobiorcy. Duże znacznie odegrają też zarobki gwaranta.

Kto może zostać gwarantem?

Poręczycielem może zostać pełnoletnia osoba. Nie wymaga się, aby między żyrantem, a pożyczkobiorcą występowały więzy rodzinne. Gwarant powinien posiadać dochody, stałe zamieszkanie na terenie Polski i być właścicielem nieruchomości.

Osoba, która decyduje się na poręczenie musi mieć świadomość, że jeśli pożyczkobiorca z różnych przyczyn przestanie płacić zobowiązanie, to na nim będzie ciążyć odpowiedzialność uregulowania wierzytelności. Brak podjęcia spłaty zobowiązania może skutkować egzekucją komorniczą dla żyranta.

Ze względów bezpieczeństwa firmy pożyczkowe przelewają pieniądze na konto gwaranta. Następnie poręczyciel może przekazać pieniądze głównemu pożyczkodawcy w dowolnej formie – gotówką, przelewem bankowym lub przekazem pocztowym.

Autokapital.pl udziela pożyczek bez poręczenia

Pożyczki pod zastaw odbywają się bez poręczenia. Dzieje się tak, ponieważ w tym przypadku zabezpieczeniem zobowiązania jest samochód. Autokapital.pl wymaga, aby pojazd nie przekraczał 12 lat. Można zastawić zarówno auto osobowe jak i dostawcze (do 3, 5 t).

Zabezpieczenie polega na tym, że pożyczkodawca tworzy specjalną umowę przewłaszczenia. Na mocy dokumentu firma pożyczkowa zostaje wpisana do dowodu rejestracyjnego jako współwłaściciel pojazdu. W przeciwieństwie do pozostawienia auta w lombardzie, pożyczkobiorca może przez cały czas korzystać z zastawionego samochodu.  W przypadku braku spłaty, podmiot, który udzielił pożyczki staje się jedynym właścicielem samochodu.

Z oferty Autokapital.pl mogą skorzystać osoby bezrobotne, ponieważ firma pożyczkowa nie wymaga zaświadczeń o dochodach. Warto zaznaczyć, że pożyczkodawca może sprawdzić historię kredytową potencjalnego klienta. W przypadku pożyczek pod zastaw tzw. ocena punktowa oraz historia kredytowa nie ma dużego znaczenia, ponieważ największy wpływ na przyznanie pożyczki ma zastawiony samochód.

Pożyczka pod zastaw vs pożyczka z poręczeniem

Pożyczka z poręczycielem jest dość kontrowersyjnym produktem. Po pierwsze trudno znaleźć dobrego żyranta, po drugie pożyczkobiorca niespłacając zobowiązania naraża na problemy finansowe osoby trzecie. Poza tym na rynku istnieje bardzo mało firm, które świadczą tego typu usługi.

Inaczej jest w pożyczce pod zastaw samochodu. W takim przypadku osobą odpowiedzialną za uregulowanie wierzytelności jest tylko i wyłącznie pożyczkobiorca i to on ponosi wszystkie konsekwencje.  Co więcej zastawiając auto można liczyć na wyższą kwotę, niż w pożyczce z poręczycielem.

Opinie klientów

Marek

Marek

Jasne warunki, niewiele formalności, czego chcieć więcej? To pożyczka dla każdego.

Jerzy

Jerzy

Potrzebowałem szybkiej gotówki i trafiłem na ofertę pożyczki pod przewłaszczenie samochodu. Świetna możliwość dla każdego, kto ma własny samochód, a potrzebuje pieniędzy na zrealizowanie innych planów.

Wyceń auto online i sprawdź wysokość pożyczki

Marka autokapital.pl jest znakiem towarowym firmy PSF Loans sp. z o. o.

Pożyczek udziela PSF Loans Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy al. Jerozolimskich 200 lok. 345, 02-486 Warszawa, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy - Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000643924, NIP 5223074239, REGON 365709589, kapitał zakładowy 200.000 złotych lub spółki z grupy kapitałowej PSF Loans.

PSF Loans sp. z o. o. pośrednik na podstawie umów pośrednictwa świadczy usługi pośrednictwa finansowego dla spółek z grupy PSFL Loans i jest umocowany jest do dokonywania czynności faktycznych i prawnych związanych z przygotowaniem, oferowaniem umów pożyczki.

Aktualna Lista współpracujących spółek z grupy PSF Loans jest dostępna tutaj.

W przypadku jeśli PSF Loans sp. z. o. o. działa jako pośrednik finansowy nie pobiera od pożyczkobiorcy żadnych opłat za wykonanie czynności faktycznych lub prawnych związanych z przygotowaniem, oferowaniem, umowy pożyczki.

W przypadku jeśli PSF Loans sp. z. o. o. działa jako pośrednik finansowy za czynności wykonywane przy zawarciu umowy pożyczki otrzymuje wynagrodzenie od pożyczkodawcy.

PSF Loans sp. z o. o. oraz spółki z grupy PSF Loans działają w oparciu o przepisy polskiego prawa określone w szczególności w Kodeksie cywilnym.

Przykład pożyczki udzielanej dla konsumentów za pośrednictwem serwisu www. autokapital.pl: Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) dla reprezentatywnego przykładu pożyczki wynosi 62,21 %, całkowita kwota pożyczki 15.000,- zł, czas obowiązywania umowy: 48 miesięcy, oprocentowanie zmienne: 14,0 % w skali roku; całkowity koszt pożyczki w całym okresie wyniesie 19.614,68 zł (w tym opłata początkowa 18,75 zł miesięcznie – łącznie 900,- zł, prowizja za obsługę pożyczki 292,50 zł miesięcznie - łącznie 14.040 zł i odsetki 4.674,68 zł), całkowita kwota do zapłaty 34.614,68 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 25-04-2022 r.

Podmiotem uprawnionym, właściwym do rozstrzygania sporu wynikającego z Umowy pomiędzy pożyczkobiorcą, będącym konsumentem a pożyczkodawcą jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl. W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy pożyczkodawcą a pożyczkobiorcą, będącym konsumentem istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej pod adresem: http://ec.europa.eu/odr , która ułatwia pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Administratorem danych osobowych jest PSF Loans Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy al. Jerozolimskich 200 lok. 345, 02-486 Warszawa. Szczegółowe informacje odnośnie ochrony danych osobowych zawarte są w Polityce prywatności.

Regulaminu serwisu

Kontakt z nami

PSF Loans Sp. z o.o.
Aleje Jerozolimskie 200,
02-486 Warszawa
e-mail: biuro@autokapital.pl

Infolinia: +48 22 777 49 87 do 89

Pracujemy od poniedziałku do piątku
w godzinach 9:00 – 17:00

Partnerzy