8 czerwca 2018

Pożyczka na działalność gospodarczą – gdzie szukać kredytu na otwarcie firmy?

Instytucje pozabankowe udzielają pożyczek od pierwszego dnia funkcjonowania firmy

Wiele firm, zwłaszcza w początkowym okresie swojego funkcjonowania zmaga się z problemami finansowymi. Musisz mieć świadomość, że bank raczej nie udzieli ci kredytu na otwarcie firmy. Dlatego, że minimalny staż dla przedsiębiorstwa, które chce skorzystać z produktu bankowego to 12 miesięcy. Na szczęście z odsieczą rusza segment pozabankowy, który udziela pożyczek na działalność gospodarczą. Instytucje pozabankowe oferują pożyczki od pierwszego dnia działalności. Dla osób, które chcą pożyczyć znaczną kwotę wartą rozważenia opcją jest pożyczka dla firm pod zastaw samochodu.

Finansowanie firmy – fundusze unijne i pożyczki na działalność gospodarczą

Według danych Centralnego Ośrodka Informacji Gospodarczej miesięcznie powstaje w Polsce około 30 tys. firm. Niestety większość startupów i działalności gospodarczych upada w pierwszych 2-3 latach swojego funkcjonowania. Powód? Brak odpowiedniego doświadczenia i niedostateczny kapitał na rozwój.

Przedsiębiorcy, którzy nie posiadają własnych środków finansowych, mogą w początkowym etapie skorzystać z:

  • funduszy unijnych,
  • dofinansowania działalności z urzędu pracy,
  • pożyczek na działalność gospodarczą w sektorze pozabankowym.

Kredyt na otwarcie firmy – tylko dla podmiotów z wysoką zdolnością kredytową

Banki niechętnie udzielają kredytów nowym firmom. Dlatego, że nieugruntowana pozycja młodej działalności na rynku sprzyja wzrostowi ryzyka kredytowego. W związku z tym, instytucje bankowe podczas weryfikowania wniosku żądają przedstawienia dochodu netto z okresu ostatnich 12 miesięcy. Co więcej, duża część przedsiębiorstw nie wykazuje wysokich zysków ze względu na podatki. Z kredytu bankowego nie skorzystają też zadłużone firmy.

Co za tym idzie, produkt bankowy jest zarezerwowany tylko dla działalności z bardzo dobrą kondycją finansową i długim stażem. Zdolność kredytowa wzrasta, jeżeli potencjalny kredytobiorca oprócz działalności gospodarczej posiada inne źródło dochodu. ALE – należy mieć świadomość, że koszt kredytu dla nowej firmy może być wysoki.

Ważne – istnieją wyjątki od powyższej reguły. Na rynku są dwa banki, które udzielają kredytów dla nowych firm. Jednak wysokość pożyczki nie przekracza kilkudziesięciu tysięcy zł. (Autokapital.pl na otwarcie firmy pożyczka do 100 000 zł).

Pożyczka na działalność gospodarczą – od pierwszego dnia prowadzenia działalności

Jednym z z produktów sektora pozabankowego są kredyty dla nowych firm. Z oferty mogą skorzystać podmioty, które funkcjonują zaledwie przez jeden dzień. Co istotne RRSO w tym przypadku jest wyższe niż w banku, ale pożyczkodawcy zazwyczaj nie zwracają uwagi na historię kredytową.

W przypadku klasycznych pożyczek dla firm, ich wysokość nie przekracza 20 000 zł. Wnioskowanie jest proste, zazwyczaj odbywa się internetowo. Pożyczkodawcy nie wymagają przedstawiania zaświadczeń o zdolności finansowej przedsiębiorstwa.

Istotne – w przypadku niskiej zdolności kredytowej firmy, jest możliwość zaciągnięcia kredytu konsumenckiego dla osób fizycznych. Następnie otrzymany kapitał można wykorzystać na potrzeby działalności. Opisywany wariant można zastosować zarówno dla produktów bankowych jak i pozabankowych.

Kredyt na działalność gospodarczą bez dochodu – zastaw samochodu lub nieruchomości

W sytuacji gdy wnioskujący chce pożyczyć wyższą kwotę (nawet do 500 000 zł) powinien skorzystać z produktów, gdzie wymagane jest zabezpieczenie. Rynek pożyczkowy umożliwia ustanowienie zabezpieczenia na:

  • ruchomości (najczęściej samochody),
  • nieruchomości.

Autokapital.pl udziela pożyczek z tzw. przewłaszczeniem na zabezpieczenie. Czyli – potencjalny pożyczkobiorca umożliwia ustanowienie zabezpieczenia na swój samochód osobowy. Jak to działa? Do dowodu rejestracyjnego pojazdu jako współwłaściciela dopisuje się firmę pożyczkową. Co ważne, przez cały okres kredytowania, pożyczkobiorca może korzystać z auta. W momencie spłaty długu adnotacje w dowodzie tracą ważność. Co za tym idzie, pożyczający ponownie staje się jedynym właścicielem samochodu.

Wysokość pożyczki waha się w przedziale od 6000 do 100 000 zł. Okres kredytowania wynosi: 12, 24, 36 lub 48 miesięcy. Z produktu mogą skorzystać działalności gospodarcze, samozatrudnieni i osoby fizyczne.

Ważne – Autokapital.pl weryfikuje bazy dłużników. Jednak osoby, które widnieją w KRD, BIG InfoMonitor mogą starać się o pożyczkę pod zastaw samochodu, ponieważ zabezpieczeniem jest auto. 

Wyceń auto online i sprawdź wysokość pożyczki

Kontakt z nami

PSFLoans Sp. z o. o.
Aleje Jerozolimskie 200
02-486 Warszawa

e-mail: biuro@autokapital.pl
Infolinia: +48 22 777 49 87 do 89

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 17:00

Partnerzy

Dekra
Związek Banków Polskich
Pożyczka Portal
Loando
Pożyczkodawca Dane osobowe Regulamin serwisu Blog Warunki prywatności Partnerzy

AutoKapital.pl 2016-2023 / All rights reserved