Do prawidłowego funkcjonowania strony jest potrzebna włączona obsługa JavaScript
Jakie formalności czekają nas przy rejestracji auta z Rosji?

Standardowe samochody lepiej importować z zachodu. Jeśli lubimy jednak nutę egzotyki, możemy zacząć zastanawiać się jak sprowadzić auto z Rosji. Mimo iż wiązało będzie się to z formalnościami oraz kosztami nieznanymi osobom ściągającym pojazdy z krajów UE, na wschodzie da się znaleźć prawdziwe perełki motoryzacyjne.

Jakie rosyjskie samochody warto brać pod uwagę?

Już na wstępie należy zaznaczyć, że osoby dopatrujące się w słabym rublu i generalnych problemach ekonomicznych tego kraju okazji na nabycie taniego samochodu, raczej nie znajdą w Rosji upragnionej zdobyczy. Takie same pojazdy sprowadzane do Polski z krajów zachodnich, jak na przykład auta z Francji, będą na wschodzie droższe lub porównywalne, ale dojdą do tego wysokie koszty związane z formalnościami. Kto zatem powinien zainteresować się jak sprowadzić auto z Rosji?

W kraju tym dostępnych jest mnóstwo modeli znanych marek, które przeznaczone są wyłącznie na rynek rosyjski. Znajdziemy je zarówno w segmencie SUV-ów (Honda Pilot czy Hyundai Creta, Volkswagen Teramont), jak i kompaktowych crossoverów (Renault Arkana). Co więcej, bardziej luksusowe samochody o wyglądzie tak niecodziennym jak Toyota Alphard są u nas zwyczajnie niedostępne. A do tego dochodzą jeszcze Łady czy Wołgi, czyli samochody mało ekskluzywne, ale zdecydowanie interesujące dla koneserów.

W przypadku tak nieszablonowych aut możemy mieć wprawdzie problem z uzyskaniem opłacalnej pożyczki pod zastaw, ale z pewnością zrobią one wrażenie na innych fanach motoryzacji. Ściągając takie perełki musimy nastawić się jednak na wiele opłat.

Jak sprowadzić auto z Rosji? Koszt może być olbrzymi

Myśląc o koszcie sprowadzenia auta z zagranicy, rzadko bierzemy pod uwagę cło oraz VAT. Nie musimy ich doliczać w przypadku krajów Unii Europejskiej lub państw takich jak Norwegia, Szwajcaria lub Wielka Brytania. Import pojazdu z Rosji oprócz standardowego kosztu akcyzy (w zależności od silnika sięgającej nawet 18,6% ceny auta) musimy liczyć się z zapłaceniem 10% cła oraz 23% podatku VAT. Sprawia to, że nawet niezwykle okazyjna cena urosnąć może do niebotycznych rozmiarów!

Przetłumaczenie dokumentów i załatwienie spraw urzędowych w Polsce nie będzie wiązało się z kosztami wyższymi niż przy imporcie auta z UE. Tego samego nie da się niestety powiedzieć o sprawdzaniu samochodów. Jeśli sprzedawca poda już numer VIN, co nie jest na wschodzie żelaznym standardem, jego weryfikacja może wymagać wykupienia dostępu do płatnych baz. Trzeba przy tym zaznaczyć, że nie wszystkie działające na polskim rynku bazy sprawdzają auta z Federacji Rosyjskiej.

Jakie formalności czekają nas przy rejestracji auta z Rosji?

Dodatkowym wymaganiem, jeżeli chodzi o dokumenty potrzebne przy rejestracji samochodu sprowadzonego z Rosji, może być świadectwo zgodności z przepisami w Unii Europejskiej. Do jego uzyskania będzie potrzebny nie tylko uzupełniające badanie, ale kompleksowy przegląd techniczny auta. To zarówno dodatkowe koszty, jak i dodatkowy czas spędzony na oczekiwaniu na miejsce w stacji kontroli pojazdów. Jakie dokumenty będą dodatkowo potrzebne przy rejestracji? Kiedy zdecydujemy się sprowadzić auto z Rosji, będą to:

  • dowód własności,
  • dowód odprawy celnej przywozowej,
  • dokument potwierdzający rejestrację pojazdu za granicą,
  • zaświadczenie o badaniu technicznym,
  • zaświadczenie o braku tablic rejestracyjnych,
  • potwierdzenie opłacenia akcyzy,
  • potwierdzenie uiszczenia opłaty komunikacyjnej i ewidencyjnej.

Podobnie jak z autami z Unii Europejskiej, i w tym przypadku formalności załatwimy w wydziale komunikacji lokalnego urzędu miasta lub gimny.

Opinie klientów

Ania

Ania

Wypełniłam wniosek i okazało się, że mogę wziąć kwotę, która jest mi niezbędna. Nie czekałam dłużej, wpisałam pozostałe dane i niedługo po wypełnieniu formalności mogłam cieszyć się pieniędzmi. To pożyczkodawca, z którym warto podpisywać umowy.

Arek

Arek

Przyjazne zasady spłaty i miła obsługa, a także bezpieczne warunki pożyczania i szybka wypłata gotówki – to atuty, które niewątpliwie wyróżniają pożyczkodawcę. Polecam!

Wyceń auto online i sprawdź wysokość pożyczki

Marka autokapital.pl jest znakiem towarowym firmy PSF Loans sp. z o. o.

Pożyczek udziela PSF Loans Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy al. Jerozolimskich 200 lok. 345, 02-486 Warszawa, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy - Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000643924, NIP 5223074239, REGON 365709589, kapitał zakładowy 200.000 złotych lub spółki z grupy kapitałowej PSF Loans.

PSF Loans sp. z o. o. pośrednik na podstawie umów pośrednictwa świadczy usługi pośrednictwa finansowego dla spółek z grupy PSFL Loans i jest umocowany jest do dokonywania czynności faktycznych i prawnych związanych z przygotowaniem, oferowaniem umów pożyczki.

Aktualna Lista współpracujących spółek z grupy PSF Loans jest dostępna tutaj.

W przypadku jeśli PSF Loans sp. z. o. o. działa jako pośrednik finansowy nie pobiera od pożyczkobiorcy żadnych opłat za wykonanie czynności faktycznych lub prawnych związanych z przygotowaniem, oferowaniem, umowy pożyczki.

W przypadku jeśli PSF Loans sp. z. o. o. działa jako pośrednik finansowy za czynności wykonywane przy zawarciu umowy pożyczki otrzymuje wynagrodzenie od pożyczkodawcy.

PSF Loans sp. z o. o. oraz spółki z grupy PSF Loans działają w oparciu o przepisy polskiego prawa określone w szczególności w Kodeksie cywilnym.

Przykład pożyczki udzielanej dla konsumentów za pośrednictwem serwisu www. autokapital.pl: Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) dla reprezentatywnego przykładu pożyczki wynosi 62,21 %, całkowita kwota pożyczki 15.000,- zł, czas obowiązywania umowy: 48 miesięcy, oprocentowanie zmienne: 14,0 % w skali roku; całkowity koszt pożyczki w całym okresie wyniesie 19.614,68 zł (w tym opłata początkowa 18,75 zł miesięcznie – łącznie 900,- zł, prowizja za obsługę pożyczki 292,50 zł miesięcznie - łącznie 14.040 zł i odsetki 4.674,68 zł), całkowita kwota do zapłaty 34.614,68 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 25-04-2022 r.

Podmiotem uprawnionym, właściwym do rozstrzygania sporu wynikającego z Umowy pomiędzy pożyczkobiorcą, będącym konsumentem a pożyczkodawcą jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl. W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy pożyczkodawcą a pożyczkobiorcą, będącym konsumentem istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej pod adresem: http://ec.europa.eu/odr , która ułatwia pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Administratorem danych osobowych jest PSF Loans Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy al. Jerozolimskich 200 lok. 345, 02-486 Warszawa. Szczegółowe informacje odnośnie ochrony danych osobowych zawarte są w Polityce prywatności.

Regulaminu serwisu

Kontakt z nami

PSF Loans Sp. z o.o.
Aleje Jerozolimskie 200,
02-486 Warszawa
e-mail: biuro@autokapital.pl

Infolinia: +48 22 777 49 87 do 89

Pracujemy od poniedziałku do piątku
w godzinach 9:00 – 17:00

Partnerzy