Do prawidłowego funkcjonowania strony jest potrzebna włączona obsługa JavaScript

2020 rok jest dla wielu branż szczególny. Również osoby zastanawiające się gdzie kupić samochód muszą przemyśleć zupełnie inne kwestie, niż wchodziłyby w grę kilkanaście miesięcy wcześniej. Sprawdzamy, jakie trendy na rynku nowych i używanych samochodów osobowych przyniósł nam ten rok dotychczas. Czy wszystkie utrzymają się do jego końca?

Mimo pandemii także w tym roku rośnie sprzedaż w salonach

Podobnie jak każda branża, także samochodowa mierzyć musi się w 2020 roku z pandemią koronawirusa. Po trudnych kwartałach przyszedł jednak czas na odbicie i już we wrześniu tego roku zarejestrowano w Polsce 8% więcej samochodów osobowych niż w tym samym miesiącu rok wcześniej. Najwięcej nowych aut sprzedaje w naszym kraju Toyota, a depczą jej po piętach Skoda oraz Volkswagen. Niestety, kilka miesięcy lockdownu spowoduje, że w rocznym rozrachunku nie uda się prawdopodobnie przebić poprzednich lat.

Aż 7 na 10 nowych samochodów nabyli klienci instytucjonalni. Dlatego jeśli prowadzisz biznes i zastanawiasz się, gdzie kupić samochód w 2020 roku, możesz pomyśleć o pójściu w ślady innych przedsiębiorców. Popularność nowych samochodów wśród biznesmenów wiąże się z faktem, że są oni w stanie dostać finansowanie nowego samochodu na preferencyjnych warunkach. Wiele z potencjalnych kosztów odliczą też od podatku. Inwestycja w pojazd z salonu nie jest więc w ich przypadku tak dużym wydatkiem jak dla zwyczajnych konsumentów.

Gdzie kupić samochód? Mobilna tarcza antywirusowa nabywana jest z drugiej ręki

Sprzedaż samochodów używanych również ma się dobrze. Przy czym w 2020 roku, oczywiście za sprawą pandemii covid-19, pytanie “gdzie kupić samochód” zaczęły zadawać sobie zupełnie inne grupy wiekowe. O zakupie własnego auta zaczęli myśleć ludzie po 60. oraz nieco młodsi, ale znajdujący się w tak zwanej grupie ryzyka powikłaniami po zarażeniu się koronawirusem. Posiadanie samochodu chroni ich przed tłokiem w komunikacji miejskiej, a w razie potrzeby pozwala dotrzeć do lekarza bez narażania na ryzyko zakażenia współpasażerów.

Z roku na rok rośnie liczba osób poszukujących samochodu przez internet, a warunki panujące w 2020 roku tylko wzmogły ten trend. Według danych portalu aukcyjnego Allegro każdej godziny użytkownicy wpisują w wyszukiwarkę serwisu średnio 20 000 zapytań związanych z motoryzacją. Nawet te ogłoszenia sprzedaży samochodów używanych, które nie były wyróżniane w żaden dodatkowy sposób, odwiedzane były średnio przez ponad 400 potencjalnych konsumentów. W przypadku płatnego wyróżnienia liczba ta rosła czterokrotnie.

W porównaniu do salonów z nowymi samochodami, znacznie mniejsze straty poniosły także komisy naziemne. Nie rezygnowały z otwierania nowych skupów aut, a te wystawowe bardzo szybko dostowały się do nowych warunków, dostosowując się do reżimu sanitarnego wymaganego w dobie pandemii. Będąca jednym z liderów polskiego rynku grupa AAA sprzedała w trzech pierwszych kwartałach 2020 roku 10 500 samochodów używanych, czyli zaledwie 300 mniej egzemplarzy niż przed rokiem.

Gdzie kupić samochód? Z zagranicy sprowadzamy nie tylko szrot!

Mniejszy import i zamykanie granic sprawiło, że w 2020 roku samochody używane na rynkach lokalnych drożeją. Niektórzy specjaliści spodziewają się ogólnego wzrostu cen do poziomu sięgającego nawet 15-20%. Jeżeli mamy więc okazję sprowadzić samochód z zagranicy, nie powinniśmy wahać się ani chwili. Dodatkowe formalności zrekompensowane mogą być w tym roku jeszcze większymi oszczędnościami, a wiele spraw urzędowych takich jak opłacanie akcyzy za samochód i tak załatwiamy przez internet.

Jesienna fala pandemii sprawiła też, że atrakcyjniejsze może być sprowadzenie auta ze Szwecji. Ze względu na wybrany przez władze tego państwa model walki z koronawirusem obywatele skandynawskiego kraju nie muszą mierzyć się z tak wieloma ograniczeniami, zatem również z kupnem samochodu może być tam łatwiej niż w tradycyjnych dla Polaków kierunkach, takich jak Niemcy czy Francja.

Innym niż koronawirus czynnikiem wpływającym na import jest też fakt, że za granicą łatwiej dostać w atrakcyjnej cenie samochód hybrydowy. Tymczasem wśród nowych samochodów osobowych sprzedaż pojazdów z takim silnikiem wzrosła o ponad 37%! Ściągnięcie hybrydy wiąże się też z mniejszą akcyzą, zatem oprócz troski o środowisko dbamy w ten sposób również o własny portfel. Nic dziwnego zatem, że odpowiedź na pytanie gdzie kupić samochód w 2020 roku jest dla wielu kierowców jedna i oczywista.

Opinie klientów

Arek

Arek

Przyjazne zasady spłaty i miła obsługa, a także bezpieczne warunki pożyczania i szybka wypłata gotówki – to atuty, które niewątpliwie wyróżniają pożyczkodawcę. Polecam!

Ania

Ania

Wypełniłam wniosek i okazało się, że mogę wziąć kwotę, która jest mi niezbędna. Nie czekałam dłużej, wpisałam pozostałe dane i niedługo po wypełnieniu formalności mogłam cieszyć się pieniędzmi. To pożyczkodawca, z którym warto podpisywać umowy.

Wyceń auto online i sprawdź wysokość pożyczki

Marka autokapital.pl jest znakiem towarowym firmy PSF Loans sp. z o. o.

Pożyczek udziela PSF Loans Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy al. Jerozolimskich 200 lok. 345, 02-486 Warszawa, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy - Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000643924, NIP 5223074239, REGON 365709589, kapitał zakładowy 200.000 złotych lub spółki z grupy kapitałowej PSF Loans.

PSF Loans sp. z o. o. pośrednik na podstawie umów pośrednictwa świadczy usługi pośrednictwa finansowego dla spółek z grupy PSFL Loans i jest umocowany jest do dokonywania czynności faktycznych i prawnych związanych z przygotowaniem, oferowaniem umów pożyczki.

Aktualna Lista współpracujących spółek z grupy PSF Loans jest dostępna tutaj.

W przypadku jeśli PSF Loans sp. z. o. o. działa jako pośrednik finansowy nie pobiera od pożyczkobiorcy żadnych opłat za wykonanie czynności faktycznych lub prawnych związanych z przygotowaniem, oferowaniem, umowy pożyczki.

W przypadku jeśli PSF Loans sp. z. o. o. działa jako pośrednik finansowy za czynności wykonywane przy zawarciu umowy pożyczki otrzymuje wynagrodzenie od pożyczkodawcy.

PSF Loans sp. z o. o. oraz spółki z grupy PSF Loans działają w oparciu o przepisy polskiego prawa określone w szczególności w Kodeksie cywilnym.

Przykład pożyczki udzielanej dla konsumentów za pośrednictwem serwisu www. autokapital.pl: Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) dla reprezentatywnego przykładu pożyczki wynosi 62,21 %, całkowita kwota pożyczki 15.000,- zł, czas obowiązywania umowy: 48 miesięcy, oprocentowanie zmienne: 14,0 % w skali roku; całkowity koszt pożyczki w całym okresie wyniesie 19.614,68 zł (w tym opłata początkowa 18,75 zł miesięcznie – łącznie 900,- zł, prowizja za obsługę pożyczki 292,50 zł miesięcznie - łącznie 14.040 zł i odsetki 4.674,68 zł), całkowita kwota do zapłaty 34.614,68 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 25-04-2022 r.

Podmiotem uprawnionym, właściwym do rozstrzygania sporu wynikającego z Umowy pomiędzy pożyczkobiorcą, będącym konsumentem a pożyczkodawcą jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl. W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy pożyczkodawcą a pożyczkobiorcą, będącym konsumentem istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej pod adresem: http://ec.europa.eu/odr , która ułatwia pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Administratorem danych osobowych jest PSF Loans Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy al. Jerozolimskich 200 lok. 345, 02-486 Warszawa. Szczegółowe informacje odnośnie ochrony danych osobowych zawarte są w Polityce prywatności.

Regulaminu serwisu

Kontakt z nami

PSF Loans Sp. z o.o.
Aleje Jerozolimskie 200,
02-486 Warszawa
e-mail: biuro@autokapital.pl

Infolinia: +48 22 777 49 87 do 89

Pracujemy od poniedziałku do piątku
w godzinach 9:00 – 17:00

Partnerzy