Do prawidłowego funkcjonowania strony jest potrzebna włączona obsługa JavaScript
Autokapital.pl umożliwia wcześniejszą spłatę pożyczki.

Spłata pożyczki przed terminem niesie za sobą kilka korzyści. Nie tylko pozbędziemy się zadłużenia, ale także zbudujemy historię kredytową i zyskamy pozytywny wpis w BIK. Pamiętajmy, aby przed spłatą pożyczki w całości zgłosić swój zamiar pożyczkodawcy. Wskaże on nam kwotę, jaka rzeczywiście pozostała do zapłaty.

Wcześniejsza spłata pożyczki – jak powinna przebiegać?

Spłata pożyczki przed terminem to jedna z możliwości, jakie firmy pożyczkowe dają swoim klientom (zarówno w przypadku pożyczek na samochód jak i każdego rodzaju pożyczki). Przed zamiarem wcześniejszej spłaty należy przede wszystkim sprawdzić, czy pożyczkodawca oferuje taką możliwość. Jeśli oferuje, naszym obowiązkiem jest zgłoszenie mu naszego zamiaru. Jeśli nie wiemy dokładnie, ile powinniśmy łącznie oddać firmie pożyczkowej, warto poprosić o podsumowanie transakcji pieniężnej i wyznaczenie kwoty pomniejszonej o opłaty za cały okres kredytowania.

Spłata pożyczki przed terminem odbywa się tak samo jak spłata kolejnych rat pożyczki. Pieniądze powinny zostać przelane na specjalny rachunek bankowy przypisany naszej osobie. Istnieje możliwość, aby osoba trzecia spłaciła za nas ratę lub całość zadłużenia. Należy jedynie pamiętać, aby w tytule przelewu zamieścić numer naszej pożyczki. Jest on indywidualny dla każdego pożyczkobiorcy, dlatego nie musimy się martwić, że przesłanie pieniądze nie trafią do pożyczkodawcy.

Korzyści płynące z wcześniejszej spłaty pożyczki

Wcześniejsza spłata pożyczki niesie za sobą kilka korzyści. Pierwszą z nich jest fakt, że pozbywamy się zadłużenia, które czasem może obciążać nasz budżet. Nie musimy już pilnować, aby każdego miesiąca odłożyć określoną ilość pieniędzy na spłatę pożyczki. Dzięki oddaniu pożyczkodawcy należności przed terminem nie musimy ponosić opłat związanych z dalszym okresem kredytowania. Co więcej, niektóre opłaty mogą zostać nam zwrócone. Warto jednak pamiętać, że opłata przygotowawcza nie podlega zwrotowi.

Nie mając aktualnego zadłużenia możemy sięgnąć po kolejną pożyczkę. Oczywiście istnieje możliwość posiadania dwóch zobowiązań finansowych w jednej firmie, jednak nie jest to powszechnie dostępna opcja. Warto zatem najpierw spłacić jedną pożyczkę, a następnie ubiegać się o kolejną. Dzięki odnotowaniu w BIK spłaty naszej pożyczki stajemy się wiarygodni, tworzymy jednocześnie naszą historię kredytową. Choć asortyment niektórych firm uwzględnia pożyczki bez BIK, sprawdzenie rejestru jest jedną z ważniejszych czynności podczas rozpatrywania naszego wniosku.

Kiedy warto spłacić wcześniej kredyt bankowy?

Spłacenie kredytu bankowego przed ustalonym z kredytodawcą czasem jest korzystna w dwóch przypadkach. Pierwszym z nich jest moment, kiedy stopy procentowe rosną. Drugie rozwiązanie skierowane jest do osób, które posiadają kredyt w obcej walucie.

Spłata zadłużenia będzie korzystna i mniej odczuwalna dla budżetu w momencie, kiedy stopa procentowa spada. Warto pamiętać, że nie trzeba spłacić od razu całego kredytu. Już sama nadpłata kilku rat sprawia, że jesteśmy bliżej jego całkowitej zapłaty. Jeśli w naszym budżecie pojawi się więc nadwyżka pieniędzy, warto przeznaczyć ją właśnie na ten cel.

Czy możliwa jest wcześniejsza spłata pożyczki pod zastaw?

Pamiętajmy, że nie tylko kredyt bankowy może zostać spłacony przed terminem. Sięgając po oferowaną przez rynek finansowy pożyczkę pod zastaw, także możemy tego dokonać. Przykładem firmy, która daje taką możliwość, jest Autokapital.pl. Pożyczkodawca zezwala na regulację zadłużenia przed czasem bez ponoszenia dodatkowych opłat.

Jeśli jednak chcemy spłacić pożyczkę według ustalonego okresu kredytowania, warto jest śledzić specjalnie przygotowany dla nas harmonogram, który dostaliśmy wraz z umową pożyczki

Opinie klientów

Monika

Monika

Pożyczka pod przewłaszczenie samochodu? Pierwszy raz spotkałam się z taką ofertą i bardzo mnie zainteresowała. Mogłam wziąć dużą sumę i nadal korzystać z samochodu – to wystarczyło, aby przekonać mnie do podpisania umowy. Szybko otrzymałam gotówkę i zrealizowałam swoje plany, a teraz spokojnie spłacam pożyczkę. Nie mam żadnych zastrzeżeń.

Paweł

Paweł

Pożyczka bez BIK i KRD. To doskonała oferta, nie trzeba też zaświadczeń o dochodach, a kwoty możliwe do pożyczenia są naprawdę wysokie, do 50% wartości auta. Pieniądze bardzo mi pomogły, to pożyczkodawca godny polecenia.

Wyceń auto online i sprawdź wysokość pożyczki

Marka autokapital.pl jest znakiem towarowym firmy PSF Loans sp. z o. o.

Pożyczek udziela PSF Loans Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy al. Jerozolimskich 200 lok. 345, 02-486 Warszawa, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy - Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000643924, NIP 5223074239, REGON 365709589, kapitał zakładowy 200.000 złotych lub spółki z grupy kapitałowej PSF Loans.

PSF Loans sp. z o. o. pośrednik na podstawie umów pośrednictwa świadczy usługi pośrednictwa finansowego dla spółek z grupy PSFL Loans i jest umocowany jest do dokonywania czynności faktycznych i prawnych związanych z przygotowaniem, oferowaniem umów pożyczki.

Aktualna Lista współpracujących spółek z grupy PSF Loans jest dostępna tutaj.

W przypadku jeśli PSF Loans sp. z. o. o. działa jako pośrednik finansowy nie pobiera od pożyczkobiorcy żadnych opłat za wykonanie czynności faktycznych lub prawnych związanych z przygotowaniem, oferowaniem, umowy pożyczki.

W przypadku jeśli PSF Loans sp. z. o. o. działa jako pośrednik finansowy za czynności wykonywane przy zawarciu umowy pożyczki otrzymuje wynagrodzenie od pożyczkodawcy.

PSF Loans sp. z o. o. oraz spółki z grupy PSF Loans działają w oparciu o przepisy polskiego prawa określone w szczególności w Kodeksie cywilnym.

Przykład pożyczki udzielanej dla konsumentów za pośrednictwem serwisu www. autokapital.pl: Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) dla reprezentatywnego przykładu pożyczki wynosi 62,21 %, całkowita kwota pożyczki 15.000,- zł, czas obowiązywania umowy: 48 miesięcy, oprocentowanie zmienne: 14,0 % w skali roku; całkowity koszt pożyczki w całym okresie wyniesie 19.614,68 zł (w tym opłata początkowa 18,75 zł miesięcznie – łącznie 900,- zł, prowizja za obsługę pożyczki 292,50 zł miesięcznie - łącznie 14.040 zł i odsetki 4.674,68 zł), całkowita kwota do zapłaty 34.614,68 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 25-04-2022 r.

Podmiotem uprawnionym, właściwym do rozstrzygania sporu wynikającego z Umowy pomiędzy pożyczkobiorcą, będącym konsumentem a pożyczkodawcą jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl. W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy pożyczkodawcą a pożyczkobiorcą, będącym konsumentem istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej pod adresem: http://ec.europa.eu/odr , która ułatwia pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Administratorem danych osobowych jest PSF Loans Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy al. Jerozolimskich 200 lok. 345, 02-486 Warszawa. Szczegółowe informacje odnośnie ochrony danych osobowych zawarte są w Polityce prywatności.

Regulaminu serwisu

Kontakt z nami

PSF Loans Sp. z o.o.
Aleje Jerozolimskie 200,
02-486 Warszawa
e-mail: biuro@autokapital.pl

Infolinia: +48 22 777 49 87 do 89

Pracujemy od poniedziałku do piątku
w godzinach 9:00 – 17:00

Partnerzy