Do prawidłowego funkcjonowania strony jest potrzebna włączona obsługa JavaScript
Auta z Dubaju

Chcąc sprowadzić pojazd z zagranicy, polscy kierowcy coraz chętniej wybierają auto z Dubaju. Oczywiście nie jest to opcja dla wszystkich, ponieważ zgodnie z ekskluzywnymi skojarzeniami dotyczy przede wszystkim luksusowych samochodów. Przyjrzyjmy się rynkowi pojazdów używanych z Emiratów Arabskich, podliczmy opłaty oraz zastanówmy się, w jaki sposób przetransportować auto z Dubaju.

Jakie samochody z Dubaju warto rozważyć?

Sprowadzając auto z Dubaju, kierowcy nie muszą ograniczać się do luksusowych marek. W przeciwieństwie do importu samochodu z USA, sprowadzanie pojazdów powypadkowych lub średniopółkowych ma w tym przypadku o wiele mniejszy sens. Mimo iż będą one tańsze niż ich europejskie odpowiedniki, koszt transportu dołoży swoje i różnica będzie stosunkowo niewielka. W Stanach Zjednoczonych natknąć można się na mnóstwo niestandardowych samochodów i klasyków, więc penetrowanie rynku za Atlantykiem może być warte zachodu. Tutaj niekoniecznie.

Z Dubaju warto sprowadzać przede wszystkim auta luksusowe. W ich przypadku oszczędność będzie największa i sięgać może nawet kilkudziesięciu procent kwoty w Polsce. Wysokie sumy potrzebne na transport morski oraz konieczność uiszczenia opłat celnych stają się wówczas mniej dotkliwe. Nie generują nam tak naprawdę kosztów, a jedynie zmniejszają kwotę zaoszczędzoną na zakupie.

Auto z Dubaju – koszty i opłaty

Z jakimi opłatami musi liczyć się kierowca, gdy chce nabyć auto z Dubaju? Na liście wydatków znajdują się:

  1. transport – od 10 do nawet 15 tysięcy złotych za fracht morski wraz z opłatami portowymi i celnymi, a następnie transport pojazdu do Polski,
  2. VAT – ze względu na niższe stawki w Niemczech, warto sprowadzić auto właśnie tam i skorzystać z różnicy między stawkami 19% i 23%,
  3. cło – stanowiące 10% wartości pojazdu,
  4. akcyza za samochód – zależna od pojemności oraz rodzaju silnika, wynosi od 0% za hybrydy typu Plug-in (PHEV) i mniejsze auta elektryczne do 18,6% za samochód tradycyjny o pojemności od 2001 cm3 do 3500 cm3,
  5. modyfikacje techniczne – jako że auta z Dubaju posiadają w większości homologację pozwalającą na poruszanie się po drogach Unii Europejskiej, przeróbki są zazwyczaj drobne i mało inwazyjne wobec pojazdu, zatem ich koszt powinien zamknąć się w kilkuset złotych,
  6. rejestracja – i tutaj koszt zamknie się w kilkuset złotych, włącznie z usługami tłumacza, który przełożyć musi oryginalne dokumenty rejestracyjne,
  7. ubezpieczenie – najmniej przewidywalny element kosztów związanych ze sprowadzeniem pojazdu z Emiratów Arabskich, ponieważ związany jest nie tylko z marką samochodu, ale również zniżkami wypracowanymi przez kierowcę lub ich brakiem.

Do tego należy doliczyć oczywiście cenę samochodu. Zważywszy na fakt, że z Emiratów Arabskich sprowadza się głównie auta luksusowe, koszt pojazdu importowanego z Dubaju wraz z opłatami przekroczyć może nawet 150-200 tysięcy złotych. Dla osób szukających modelu premium będzie to i tak kwota znacznie mniejsza, niż w przypadku zakupu krajowego. Do wydatków pieniężnych dojść mogą także koszty czasowe związane z transportem oraz załatwianiem spraw administracyjnych.

Jak przewieźć pojazd z Emiratów Arabskich?

Auto z Dubaju przed dotarciem do Polski pokonać musi długą drogę morską. Głównym problemem z transportem jest mnogość procedur, które trzeba ze sobą zgrać. Dostarczenie pojazdu do portu, przetłumaczenie i skopiowanie dokumentów auta, jego odprawa celna oraz załadunek, a następnie powtórka z tych procedur w Europie oraz transport do Polski z portu w Niemczech…

Wszystko to sprawia, że praktycznie nikt nie decyduje się na import samochodu na własną rękę, lecz woli zapłacić prowizję pośrednikowi. Zawodowi importerzy nie tylko dopilnują transportu i dopełnienia wszelkich formalności, ale będą również w stanie zapewnić tańszy transport.

Czy opłaca się sprowadzić samochód z ZEA?

Auto z Dubaju opłaca się sprowadzić wyłącznie w sytuacji, gdy polujemy na luksusowy samochód, chcąc przy tym zminimalizować spore koszty takiego zakupu. Import pojazdu z Emiratów Arabskich oznaczać może wówczas oszczędność rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. Skorzystanie z usług profesjonalnego importera sprawia dodatkowo, że ryzyko związane z problemami natury logistyczno-formalnej sprowadza się do minimum.

Tego samego efektu nie osiągną niestety osoby, których nie stać na pojazd za kilkaset tysięcy złotych. Ze względu na brak opłat celnych oraz konieczności zapłaty VAT, powinny pozostać przy penetrowaniu rynku Unii Europejskiej.

Opinie klientów

Rafał

Rafał

Nie chciałem brać pożyczki w banku, bo multum formalności mnie przytłacza. Pożyczka pod przewłaszczenie samochodu od razu mi przypasowała, wypełniłem wniosek i szybko otrzymałem pieniądze. Świetna oferta!

Jerzy

Jerzy

Potrzebowałem szybkiej gotówki i trafiłem na ofertę pożyczki pod przewłaszczenie samochodu. Świetna możliwość dla każdego, kto ma własny samochód, a potrzebuje pieniędzy na zrealizowanie innych planów.

Wyceń auto online i sprawdź wysokość pożyczki

Marka autokapital.pl jest znakiem towarowym firmy PSF Loans sp. z o. o.

Pożyczek udziela PSF Loans Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy al. Jerozolimskich 200 lok. 345, 02-486 Warszawa, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy - Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000643924, NIP 5223074239, REGON 365709589, kapitał zakładowy 200.000 złotych lub spółki z grupy kapitałowej PSF Loans.

PSF Loans sp. z o. o. pośrednik na podstawie umów pośrednictwa świadczy usługi pośrednictwa finansowego dla spółek z grupy PSFL Loans i jest umocowany jest do dokonywania czynności faktycznych i prawnych związanych z przygotowaniem, oferowaniem umów pożyczki.

Aktualna Lista współpracujących spółek z grupy PSF Loans jest dostępna tutaj.

W przypadku jeśli PSF Loans sp. z. o. o. działa jako pośrednik finansowy nie pobiera od pożyczkobiorcy żadnych opłat za wykonanie czynności faktycznych lub prawnych związanych z przygotowaniem, oferowaniem, umowy pożyczki.

W przypadku jeśli PSF Loans sp. z. o. o. działa jako pośrednik finansowy za czynności wykonywane przy zawarciu umowy pożyczki otrzymuje wynagrodzenie od pożyczkodawcy.

PSF Loans sp. z o. o. oraz spółki z grupy PSF Loans działają w oparciu o przepisy polskiego prawa określone w szczególności w Kodeksie cywilnym.

Administratorem danych osobowych jest PSF Loans Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy al. Jerozolimskich 200 lok. 345, 02-486 Warszawa. Szczegółowe informacje odnośnie ochrony danych osobowych zawarte są w Polityce prywatności.

Regulaminu serwisu

Kontakt z nami

PSF Loans Sp. z o.o.
Aleje Jerozolimskie 200,
02-486 Warszawa
e-mail: biuro@autokapital.pl

Infolinia: +48 22 777 49 87 do 89

Pracujemy od poniedziałku do piątku
w godzinach 9:00 – 17:00

Partnerzy