Do prawidłowego funkcjonowania strony jest potrzebna włączona obsługa JavaScript

Osoby prowadzące własną działalność gospodarczą w obliczu kłopotów z płynnością finansową zazwyczaj spotykają się z odmową udzielenia kredytu ze strony banku. Brak możliwości załatania firmowego budżetu z reguły doprowadza do popadnięcia w długi lub zamknięcia przedsiębiorstwa.

Przedsiębiorcy spotykając się z negatywną oceną swojej zdolności kredytowej przez bank, ze względu na brak historii kredytowej lub krótki okres prowadzenia biznesu mają na szczęście kilka  innych możliwości. Do najpopularniejszych z nich należą pożyczki pozabankowe, pożyczki rodzinne lub pożyczki pod zastaw samochodu. Osoby decydujące się na pożyczkę pod zastaw auta, nie rezygnują z jego użytkowania, większości firm oferujących tego typu usługę wystarcza wpis do dowodu rejestracyjnego dotyczący współwłasności pojazdu, do czasu spłacenia zobowiązania. Przedsiębiorca może wybrać różne długości okresu finansowania 12, 24 lub 36 m-cy. Najważniejszymi kryteriami są:

  • kategoria samochodu – osobowe i dostawcze (do 3,5 T),
  • wiek pojazdu to maksymalnie 12 lat w momencie udzielania pożyczki,
  • wymagana jest również karta pojazdu oraz brak ustanowionych zabezpieczeń na pojeździe.

Podobne zasady udzielenia finansowania obowiązują przy pożyczkach na zakup samochodu. Przedsiębiorcy zainteresowani zakupem pojazdu na rynku wtórnym, którzy z uwagi na wiek pojazdu i inne ograniczenia nie mogą skorzystać z leasingu i kredytu mają możliwość ubiegania się o pożyczkę na zakup auta, pod jego zastaw. Opcja ta dotyczy zarówno samochodów osobowych, jak również dostawczych. W obu przypadkach pożyczek właścicielem samochodu może być wyłącznie jeden podmiot lub osoba – pożyczkobiorca, wymagane jest posiadanie polisy OC, zaś AC będzie finansowane z kwoty pożyczki.

Oferty pożyczek pod zastaw samochodu są odpowiedzią na sytuację przedsiębiorców, którzy nie mogą liczyć na uzyskanie kredytu w banku bądź skorzystać z opcji leasingu. Kryteria przyznawania pożyczek pozabankowych są łagodniejsze niż w banku, pomimo że instytucje pożyczkowe udzielają ich z własnego kapitału. Każdy przedsiębiorca, zanim zdecyduje się na ratowanie budżetu firmowego pożyczką lub kredytem powinien wykonać dokładną analizę możliwości przedsiębiorstwa, aby było to faktycznie ratunkiem, nie zaś pogrążeniem firmy.

Komunikat prasowy

—————————————————————————

Autokapital.pl jest innowacyjną pożyczką pozabankową, oferowaną we współpracy z funduszem PSF LEASE FIZ AN zarządzanym przez Saturn TFI S.A. Osoby zarządzające firmą i produktem posiadają wieloletnie doświadczenie zdobyte w bankowości, firmach leasingowych i ubezpieczeniowych. Działamy na terenie całego kraju, a szeroki dostęp do naszego produktu zapewnia rozległa sieć współpracowników, która obejmuje ponad 300 osób, w tym: 200 rzeczoznawców wyceniających pojazdy oraz 80 przedstawicieli, którzy na terenie całego kraju dokonują wszelkich formalności związanych z udzieleniem pożyczki i ustanowieniem wymaganych zabezpieczeń.

Biuro Prasowe: e-mail autokapital@wampr.pl tel. 512 623 083

Opinie klientów

Marek

Marek

Jasne warunki, niewiele formalności, czego chcieć więcej? To pożyczka dla każdego.

Katarzyna

Katarzyna

Zastanawiałam się nad pożyczką zabezpieczoną przewłaszczeniem samochodu, przekonał mnie długi okres pożyczkowania i minimum formalności. Nie żałuję, to warta polecenia firma.

Wyceń auto online i sprawdź wysokość pożyczki

Marka autokapital.pl jest znakiem towarowym firmy PSF Loans sp. z o. o.

Pożyczek udziela PSF Loans Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy al. Jerozolimskich 200 lok. 345, 02-486 Warszawa, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy - Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000643924, NIP 5223074239, REGON 365709589, kapitał zakładowy 200.000 złotych lub spółki z grupy kapitałowej PSF Loans.

PSF Loans sp. z o. o. pośrednik na podstawie umów pośrednictwa świadczy usługi pośrednictwa finansowego dla spółek z grupy PSFL Loans i jest umocowany jest do dokonywania czynności faktycznych i prawnych związanych z przygotowaniem, oferowaniem umów pożyczki.

Aktualna Lista współpracujących spółek z grupy PSF Loans jest dostępna tutaj.

W przypadku jeśli PSF Loans sp. z. o. o. działa jako pośrednik finansowy nie pobiera od pożyczkobiorcy żadnych opłat za wykonanie czynności faktycznych lub prawnych związanych z przygotowaniem, oferowaniem, umowy pożyczki.

W przypadku jeśli PSF Loans sp. z. o. o. działa jako pośrednik finansowy za czynności wykonywane przy zawarciu umowy pożyczki otrzymuje wynagrodzenie od pożyczkodawcy.

PSF Loans sp. z o. o. oraz spółki z grupy PSF Loans działają w oparciu o przepisy polskiego prawa określone w szczególności w Kodeksie cywilnym.

Przykład pożyczki udzielanej dla konsumentów za pośrednictwem serwisu www. autokapital.pl: Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) dla reprezentatywnego przykładu pożyczki wynosi 35,43 %, całkowita kwota pożyczki 20.000,- zł, czas obowiązywania umowy: 12 miesięcy, oprocentowanie zmienne: 7,2% w skali roku; całkowity koszt pożyczki 5.477,10 zł (w tym prowizja za obsługę pożyczki 350,00 zł miesięcznie - łącznie 4.200,00 zł, odsetki 1.277,10 zł), całkowita kwota do zapłaty 25.477,10 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 22-06-2020 r.

Podmiotem uprawnionym, właściwym do rozstrzygania sporu wynikającego z Umowy pomiędzy pożyczkobiorcą, będącym konsumentem a pożyczkodawcą jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl. W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy pożyczkodawcą a pożyczkobiorcą, będącym konsumentem istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej pod adresem: http://ec.europa.eu/odr , która ułatwia pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Administratorem danych osobowych jest PSF Loans Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy al. Jerozolimskich 200 lok. 345, 02-486 Warszawa. Szczegółowe informacje odnośnie ochrony danych osobowych zawarte są w Polityce prywatności.

Regulaminu serwisu

Kontakt z nami

PSF Loans Sp. z o.o.
Aleje Jerozolimskie 200,
02-486 Warszawa
e-mail: biuro@autokapital.pl

Infolinia: +48 22 777 49 87 do 89

Pracujemy od poniedziałku do piątku
w godzinach 9:00 – 17:00

Partnerzy