Do prawidłowego funkcjonowania strony jest potrzebna włączona obsługa JavaScript
Od kwietnia 2017 roku istnieje możliwość sprawdzenia punktów karnych drogą elektroniczną

24 – tyle wynosi maksymalna liczba punktów karnych. Przekroczenie limitu grozi odebraniem uprawnień. Od kwietnia 2017 roku jest dostępna usługa obywatel.gov.pl, która umożliwia sprawdzenie ilości punktów. Przeczytaj artykuł, a dowiesz się jak sprawdzić punkty karne online!

Sprawdzenie punktów karnych online – obywatel.gov.pl

Maksymalna liczba punktów karnych to 24. Dla młodych kierowców, którzy posiadają uprawnienia krócej niż rok limit wynosi 20. Przekroczenie dozwolonej liczby skutkuje odebraniem prawa jazdy. Punkty karne ulegają skasowaniu po roku, od popełniania wykroczenia. Na początku każdego roku warto zapoznać się, jaki jest aktualny taryfikator punktów karnych.

Do 3 czerwca 2018 roku istnieje możliwość zredukowania punktów, dzięki uczestniczeniu w specjalnym szkoleniu, organizowanym przez WORD. Wraz ze startem ostatniego etapu systemu CEPIK 2.0 redukcja będzie niemożliwa. Kierowca, który przekroczy limit punktów, będzie obligatoryjnie kierowany na specjalny kurs reedukacyjny. 

Od kwietnia 2017 roku kierowcy mogą sprawdzić ilość punktów w internecie. Procedura jest bardzo prosta – wystarczy wejść na witrynę – obywatel.gov.pl. Następnie kliknąć w ikonkę sprawdź swoje punkty karne – system przekierowuje użytkownika do profilu zaufanego. Po zalogowaniu na profil, następuje powrót do serwisu. Informacja o uzbieranych punktach wyświetli się natychmiast. Można ją pobrać w formacie PDF i wydrukować. Warto zaznaczyć, że wydruk nie jest dokumentem urzędowym i nie może być traktowany jako dowód w sądzie. 

Punkty karne online – krok po kroku

 1. Wchodzimy na witrynę – obywatel.gov.pl.
 2. Klikamy w ikonkę – Sprawdź swoje punkty karne.
 3. Logujemy się na swój profil zaufany.
 4. Informacja o punktach wyświetla się natychmiast.

Profil zaufany – jak założyć konto?

Niezbędnym elementem do sprawdzenia punktów online jest profil zaufany. Profil to zbiór informacji o jego właścicielu. Dzięki niemu można złożyć wniosek o dowód osobisty, umówić się na wizytę w ZUS lub założyć firmę – wszystko drogą elektroniczną.

Jak założyć konto online? Istnieją dwie metody – przez konto bankowe lub dzięki użyciu certyfikatu kwalifikowanego (podpis elektroniczny). W obu przypadkach usługa jest bezpłatna.

Założenie profilu zaufanego – weryfikacja bankowa

 • etap pierwszy – sprawdzenie czy nasz rachunek bankowy umożliwia założenie profilu zaufanego,
 • etap drugi – zalogowanie się na konto bankowe,
 • etap trzeci – wypełnienie formularza,
 • etap czwarty – wysłanie wniosku.

Założenie profilu zaufanego – certyfikat kwalifikowany

 • etap pierwszy – wejście na stronę certyfikatu kwalifikowanego,
 • etap drugi – kliknięcie w ikonę rejestracja,
 • etap trzeci – wypełnienie formularza,
 • etap czwarty – wpisanie kodu autoryzacyjnego,
 • etap piąty – wykonanie trzech krótkich kroków kończących rejestrację.

Jak sprawdzić punkty karne metodą tradycyjną

Jeśli dana osoba nie chce, bądź nie może sprawdzić ilości otrzymanych punktów drogą elektroniczną, może to zrobić metodą tradycyjną. W tym celu należy udać się do komisariatu policji. Informację można otrzymać w formie ustnej lub pisemnej. Warto zaznaczyć, że zaświadczenie z informacją o liczbie punktów jest płatna – 17 zł.

Opłatę należy uiścić w kasie urzędu lub przelewem. Dokument może przydatny dla osób, które pracują w szeroko rozumianym zawodzie kierowcy lub korzystają z samochodu służbowego.

Opinie klientów

Ania

Ania

Wypełniłam wniosek i okazało się, że mogę wziąć kwotę, która jest mi niezbędna. Nie czekałam dłużej, wpisałam pozostałe dane i niedługo po wypełnieniu formalności mogłam cieszyć się pieniędzmi. To pożyczkodawca, z którym warto podpisywać umowy.

Rafał

Rafał

Nie chciałem brać pożyczki w banku, bo multum formalności mnie przytłacza. Pożyczka pod przewłaszczenie samochodu od razu mi przypasowała, wypełniłem wniosek i szybko otrzymałem pieniądze. Świetna oferta!

Wyceń auto online i sprawdź wysokość pożyczki

Marka autokapital.pl jest znakiem towarowym firmy PSF Loans sp. z o. o.

Pożyczek udziela PSF Loans Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy al. Jerozolimskich 200 lok. 345, 02-486 Warszawa, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy - Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000643924, NIP 5223074239, REGON 365709589, kapitał zakładowy 200.000 złotych lub spółki z grupy kapitałowej PSF Loans.

PSF Loans sp. z o. o. pośrednik na podstawie umów pośrednictwa świadczy usługi pośrednictwa finansowego dla spółek z grupy PSFL Loans i jest umocowany jest do dokonywania czynności faktycznych i prawnych związanych z przygotowaniem, oferowaniem umów pożyczki.

Aktualna Lista współpracujących spółek z grupy PSF Loans jest dostępna tutaj.

W przypadku jeśli PSF Loans sp. z. o. o. działa jako pośrednik finansowy nie pobiera od pożyczkobiorcy żadnych opłat za wykonanie czynności faktycznych lub prawnych związanych z przygotowaniem, oferowaniem, umowy pożyczki.

W przypadku jeśli PSF Loans sp. z. o. o. działa jako pośrednik finansowy za czynności wykonywane przy zawarciu umowy pożyczki otrzymuje wynagrodzenie od pożyczkodawcy.

PSF Loans sp. z o. o. oraz spółki z grupy PSF Loans działają w oparciu o przepisy polskiego prawa określone w szczególności w Kodeksie cywilnym.

Przykład pożyczki udzielanej dla konsumentów za pośrednictwem serwisu www. autokapital.pl: Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) dla reprezentatywnego przykładu pożyczki wynosi 62,21 %, całkowita kwota pożyczki 15.000,- zł, czas obowiązywania umowy: 48 miesięcy, oprocentowanie zmienne: 14,0 % w skali roku; całkowity koszt pożyczki w całym okresie wyniesie 19.614,68 zł (w tym opłata początkowa 18,75 zł miesięcznie – łącznie 900,- zł, prowizja za obsługę pożyczki 292,50 zł miesięcznie - łącznie 14.040 zł i odsetki 4.674,68 zł), całkowita kwota do zapłaty 34.614,68 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 25-04-2022 r.

Podmiotem uprawnionym, właściwym do rozstrzygania sporu wynikającego z Umowy pomiędzy pożyczkobiorcą, będącym konsumentem a pożyczkodawcą jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl. W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy pożyczkodawcą a pożyczkobiorcą, będącym konsumentem istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej pod adresem: http://ec.europa.eu/odr , która ułatwia pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Administratorem danych osobowych jest PSF Loans Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy al. Jerozolimskich 200 lok. 345, 02-486 Warszawa. Szczegółowe informacje odnośnie ochrony danych osobowych zawarte są w Polityce prywatności.

Regulaminu serwisu

Kontakt z nami

PSF Loans Sp. z o.o.
Aleje Jerozolimskie 200,
02-486 Warszawa
e-mail: biuro@autokapital.pl

Infolinia: +48 22 777 49 87 do 89

Pracujemy od poniedziałku do piątku
w godzinach 9:00 – 17:00

Partnerzy