Do prawidłowego funkcjonowania strony jest potrzebna włączona obsługa JavaScript
Pożyczka pod zastaw samochodu to idealne wyjście dla samozatrudnionych

Samozatrudnienie jest korzystnym rozwiązaniem, zarówno dla pracownika, jak i pracodawcy. Rozwiązanie pozwala wliczyć niektóre wydatki w koszty prowadzenia działalności, dzięki czemu samozatrudniony płaci niższy podatek. Warto wiedzieć, że taka forma zatrudnienia otwiera wiele furtek do pomocy finansowej. Między innymi można otrzymać pożyczkę bez BIK pod zastaw samochodu.

Samozatrudnienie – koszty niższe od etatu

Największą zmorą zarówno dla pracodawców, jak i pracowników są wysokie koszty zatrudnienia. Między innymi z tego powodu wiele osób zakłada jednoosobową działalność gospodarczą i decyduje się na samozatrudnienie. Takie rozwiązanie pozwala płacić niższe niż etatowiec składki na ubezpieczenie społeczne. Dzięki opcji wliczania wydatków w koszty można także zaoszczędzić na podatkach.

Warto zwrócić uwagę, że samozatrudnienie jest korzystne także dla pracodawców. Dzięki tej możliwości zmniejszają się koszty pracownicze, takie jak: składki na ZUS, obowiązek odprowadzania podatku czy obowiązek wypełniania informacji o dochodach pracownika.

Pożyczka na firmę źródłem finansowania działalności gospodarczej

Banki dość restrykcyjnie podchodzą do oceny wiarygodności kredytowej. Jeśli potencjalny kredytobiorca widnieje w jakiejkolwiek bazie dłużników – np. BIK lub KRD, jest niemal pewne, że taka osoba nie otrzyma wsparcia finansowego.  Istotną rolę odgrywają również zyski. Jeżeli firma ich nie wykazuje, przedsiębiorca nie otrzyma kredytu.

Sprawa wygląda zupełnie inaczej w sektorze pozabankowym. Firmy pożyczkowe nie przywiązują tak dużej wagi do wiarygodności kredytowej jak banki. Rynek pożyczkowy zapewnia także wiele form udzielanego wsparcia finansowego. Jedną z nich jest pożyczka pod przewłaszczenie pojazdu. Warto wiedzieć, że pożyczka pod zastaw auta to najlepsza opcja dla osób, które potrzebują pieniędzy zarówno na cele prywatne,  jak i związane z działalnością gospodarczą.

Niestety firmy miewają problem z płynnością finansową, zwłaszcza podczas początkowego okresu funkcjonowania. Według GUS liczba działalności gospodarczych w Polsce w 2016 roku zmniejszyła się o 3358 podmiotów. Duże oddziaływanie na płynność mają też opóźnienia w płatnościach ze strony kontrahentów – 44%. Co więcej, istotną rolę odgrywa też utrata klientów – 33%[1].

Pożyczki pod zastaw również dla samozatrudnionych

W ostatnim czasie pożyczki pod zastaw auta stały się niezwykle popularne. Warunkiem otrzymania wsparcia jest posiadanie samochodu osobowego lub dostawczego. Ponadto przynajmniej przez jeden dzień należy prowadzić działalność gospodarczą.

Co ciekawe ten rodzaj pomocy finansowej jest oferowany osobom pracującym na samozatrudnieniu.  Wystarczy, że jesteś w wieku od 21 do 70 lat. Ważne – Autokapital.pl nie wymaga zaświadczeń o dochodach i nie weryfikuje zdolności kredytowej w BIK ani KRD.  

Warto wiedzieć, że pożyczka pod zastaw auta jest korzystniejsza od pozostawienia samochodu w lombardzie. Po pierwsze wycena dokonywana przez lombard nie jest opłacalna dla klienta. W takim przypadku można otrzymać jedynie 40 – 50% wartości pojazdu. Co więcej klient nie ma prawa używać zastawionego samochodu. Natomiast firma pożyczkowa dokonuje dużo korzystniejszej wyceny – i co istotne – pożyczkobiorca może korzystać z  auta bez żadnych ograniczeń.

Pożyczka pod zastaw samochodu – wycena pojazdu i warunki pożyczki

 Jak wziąć pożyczkę zabezpieczoną autem? Pierwszy etap wnioskowania odbywa się internetowo. Potencjalny klient musi wypełnić specjalną ankietę. W formularzu należy podać dane pożyczkobiorcy i informacje na temat pojazdu.

W celu dokonania wyceny samochodu w Autokapital trzeba spotkać się z  rzeczoznawcą. Należy mieć świadomość, że pożyczkodawca w tym aspekcie współpracuje z najlepszymi fachowcami, dlatego oszacowana wartość auta będzie rynkowa.

Ważne – przyznawane pożyczki są wysokie i mogą sięgać nawet 100 tysięcy zł.
__________________________________________________

 

[1] PARP, Raport o stanie sektora małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce, dane z 2016 roku

Opinie klientów

Ewelina

Ewelina

Pożyczka dla każdego, kto posiada własne auto. Polecam, bo można otrzymać naprawdę duże kwoty.

Ania

Ania

Wypełniłam wniosek i okazało się, że mogę wziąć kwotę, która jest mi niezbędna. Nie czekałam dłużej, wpisałam pozostałe dane i niedługo po wypełnieniu formalności mogłam cieszyć się pieniędzmi. To pożyczkodawca, z którym warto podpisywać umowy.

Wyceń auto online i sprawdź wysokość pożyczki

Marka autokapital.pl jest znakiem towarowym firmy PSF Loans sp. z o. o.

Pożyczek udziela PSF Loans Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy al. Jerozolimskich 200 lok. 345, 02-486 Warszawa, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy - Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000643924, NIP 5223074239, REGON 365709589, kapitał zakładowy 200.000 złotych lub spółki z grupy kapitałowej PSF Loans.

PSF Loans sp. z o. o. pośrednik na podstawie umów pośrednictwa świadczy usługi pośrednictwa finansowego dla spółek z grupy PSFL Loans i jest umocowany jest do dokonywania czynności faktycznych i prawnych związanych z przygotowaniem, oferowaniem umów pożyczki.

Aktualna Lista współpracujących spółek z grupy PSF Loans jest dostępna tutaj.

W przypadku jeśli PSF Loans sp. z. o. o. działa jako pośrednik finansowy nie pobiera od pożyczkobiorcy żadnych opłat za wykonanie czynności faktycznych lub prawnych związanych z przygotowaniem, oferowaniem, umowy pożyczki.

W przypadku jeśli PSF Loans sp. z. o. o. działa jako pośrednik finansowy za czynności wykonywane przy zawarciu umowy pożyczki otrzymuje wynagrodzenie od pożyczkodawcy.

PSF Loans sp. z o. o. oraz spółki z grupy PSF Loans działają w oparciu o przepisy polskiego prawa określone w szczególności w Kodeksie cywilnym.

Przykład pożyczki udzielanej dla konsumentów za pośrednictwem serwisu www. autokapital.pl: Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) dla reprezentatywnego przykładu pożyczki wynosi 35,43 %, całkowita kwota pożyczki 20.000,- zł, czas obowiązywania umowy: 12 miesięcy, oprocentowanie zmienne: 7,2% w skali roku; całkowity koszt pożyczki 5.477,10 zł (w tym prowizja za obsługę pożyczki 350,00 zł miesięcznie - łącznie 4.200,00 zł, odsetki 1.277,10 zł), całkowita kwota do zapłaty 25.477,10 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 22-06-2020 r.

Podmiotem uprawnionym, właściwym do rozstrzygania sporu wynikającego z Umowy pomiędzy pożyczkobiorcą, będącym konsumentem a pożyczkodawcą jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl. W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy pożyczkodawcą a pożyczkobiorcą, będącym konsumentem istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej pod adresem: http://ec.europa.eu/odr , która ułatwia pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Administratorem danych osobowych jest PSF Loans Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy al. Jerozolimskich 200 lok. 345, 02-486 Warszawa. Szczegółowe informacje odnośnie ochrony danych osobowych zawarte są w Polityce prywatności.

Regulaminu serwisu

Kontakt z nami

PSF Loans Sp. z o.o.
Aleje Jerozolimskie 200,
02-486 Warszawa
e-mail: biuro@autokapital.pl

Infolinia: +48 22 777 49 87 do 89

Pracujemy od poniedziałku do piątku
w godzinach 9:00 – 17:00

Partnerzy