Do prawidłowego funkcjonowania strony jest potrzebna włączona obsługa JavaScript
Pożyczka na samochód może okazać się skuteczną inwestycją.

Pożyczka na samochód może poprawić domowe finanse. Jeśli kupione auto zostanie użyte do celów zarobkowych, pożyczkobiorca może liczyć na solidny zastrzyk gotówki. Z pożyczki Autokapital.pl mogą skorzystać osoby młode, które dopiero zaczynają swoją przygodę na rynku pracy. Kierowcy popularnego w ostatnim czasie Ubera mogą pochwalić się zarobkami nawet do 8000 zł brutto. Jednym z wymogów zostania “uberowcem” jest posiadanie własnego samochodu osobowego. Pojazd nie może być starszy niż 10 lat. Co ciekawe Autkapital.pl nie wymaga posiadania udokumentowanych dochodów. Czy w związku z tym pożyczka na samochód może okazać się dobrą inwestycją?  

Kalkulator Oc ocenapolis.pl

Nowoczesne usługi zwiększają ilość miejsc pracy

Według danych Eurostatu bezrobocie w Polsce osiągnęło rekordowo niski poziom – 4.8 proc. Dla porównania średnia unijna to niecałe 10 proc. (dane z lipca 2017 roku)¹. Wpływ na taki stan ma dobra sytuacja na rynkach światowych i wpływ nowych technologii na rozwój usług. Warto zwrócić uwagę, że to właśnie usługi są motorem napędowym polskiego PKB. W tym obszarze pracuje  9 402 000 osób. Osoby młode najczęściej podejmują zatrudnienie w gastronomii lub segmencie sprzedażowym. Taka praca najczęściej jest ciężka i wiążę się z mało satysfakcjonującym wynagrodzeniem.

Warto zwrócić uwagę, że  na dobrą kondycję polskiego rynku pracy mają wpływ firmy działające w szeroko rozumianej gałęzi fintech. Jednym z przedstawicieli tego obszaru jest Uber. W ostatnim czasie wiele osób, zwłaszcza młodych znalazło zatrudnienie w amerykańskim gigancie z doliny krzemowej.

Co to jest Uber?

Uber to specjalna platforma, która łączy kierowców z pasażerami.  Klient zamawia usługę przewozu za pomocą telefonu komórkowego. Dużym atutem oferty jest fakt, że usługobiorca zna cenę przed wykonaniem kursu. Płatność odbywa kartą debetową, która jest zsynchronizowana z aplikacją. Rozwiązanie eliminuje wszelkiego rodzaju nadużycia, ponieważ kierowcy nie pobierają bezpośrednio opłat od usługodawcy.

Kierowcą Ubera może zostać pełnoletnia osoba z prawem jazdy kategorii B. Potencjalny pracownik musi posiadać zaświadczenie o niekaralności, zaświadczenie o wykroczeniach w ruchu drogowym, dowód rejestracyjny pojazdu oraz ubezpieczenie OC samochodu, itd. Również wymagane jest prowadzenie działalności gospodarczej.

Ponadto samochód, aby został dopuszczony do usługi musi spełnić szereg warunków. Po pierwsze wiek pojazdu nie może przekraczać 10 lat. W sytuacji, gdy auto  jest starsze (jednak jest w dobrym stanie technicznym), istnieje możliwość indywidualnej weryfikacji. Co więcej samochód musi być zarejestrowany na co najmniej 5 osób i być w wersji 4/5 drzwiowej.

Sprawdź najtańsze ubezpieczenie na Ocenapolis.pl

Nie masz pieniędzy? Skorzystaj z oferty Autokapital.pl

Osoby, które nie mają auta, a chciałyby rozpocząć pracę zarobkową związaną z przewozem osób mogą skorzystać z oferty Autokapital.pl. Firma udziela kredytów pozabankowych na samochód bez zaświadczenia o dochodach. Z pożyczek mogą skorzystać samozatrudnieni, firmy oraz osoby fizyczne (w tym bezrobotni). W przypadku pożyczek dla firm jedynym wymogiem jest to, aby działalność funkcjonowała przynajmniej przez jeden dzień.

Instytucja pozabankowa udziela pożyczek do 100 000 zł. Spłata zobowiązania odbywa się w ratach. Przewidziany czas na uregulowanie długu przewidziany jest na: 12, 24, 36 i 48 miesięcy. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że firma pożyczkowa sprawdzi BIK potencjalnego klienta.

Warto zwrócić uwagę, że osoby młode nie są obecne w bazach kredytowych, ponieważ w większości przypadków nigdy nie zaciągnęły kredytu lub pożyczki. Jednak dla Autokapital.pl fakt ten nie stanowi dużego problemu, dlatego że zabezpieczeniem pożyczki jest kupiony samochód. Jeśli klient nie spłaci pożyczki, własność nad pojazdem przejmie instytucja pozabankowa.

Zarobki kierowcy Ubera bez problemu pokryją raty za samochód

Co ciekawe rozwożenie ludzi może okazać się opłacalne. Ile zarabia kierowca ubera? Według statystyk warszawski kierowca, który pracuje ponad 40 godzin tygodniowo może liczyć na wynagrodzenie w wysokości 8427 zł brutto. Podana kwota nie obejmuje kosztów związanych z paliwem i eksploatacją auta².  

Przy założeniu, że kwota pożyczki na samochód wyniosła 25 000 zł, na 36 miesięcy, to miesięczna rata wyniesie 1335 zł. Przy 40 godzinnym, tygodniowym wymiarze pracy, pożyczkobiorca powinien bez problemu zwrócić zobowiązanie. Co więcej ma szansę na zarobki, które przewyższają honorarium taksówkarza i średnią krajową. Warto wiedzieć, że firma  umożliwia wcześniejszą spłatę zobowiązania, bez dodatkowych kosztów.

Koszt pożyczki w Autokapital.pl jest wyższy, niż w banku. Jednak należy mieć świadomość, że instytucja bankowa nie udzieli kredytu samochodowego osobie młodej, bez stałego zatrudnienia. Również sam proces ubiegania się o pożyczkę w instytucji pozabankowej jest dużo szybszy.

___________________________________________________________
¹ Badanie Eurostat, lipiec, 2017
² Źródło – Uber

Opinie klientów

Katarzyna

Katarzyna

Zastanawiałam się nad pożyczką zabezpieczoną przewłaszczeniem samochodu, przekonał mnie długi okres pożyczkowania i minimum formalności. Nie żałuję, to warta polecenia firma.

Paweł

Paweł

Pożyczka bez BIK i KRD. To doskonała oferta, nie trzeba też zaświadczeń o dochodach, a kwoty możliwe do pożyczenia są naprawdę wysokie, do 50% wartości auta. Pieniądze bardzo mi pomogły, to pożyczkodawca godny polecenia.

Wyceń auto online i sprawdź wysokość pożyczki

Marka autokapital.pl jest znakiem towarowym firmy PSF Loans sp. z o. o.

Pożyczek udziela PSF Loans Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy al. Jerozolimskich 200 lok. 345, 02-486 Warszawa, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy - Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000643924, NIP 5223074239, REGON 365709589, kapitał zakładowy 200.000 złotych lub spółki z grupy kapitałowej PSF Loans.

PSF Loans sp. z o. o. pośrednik na podstawie umów pośrednictwa świadczy usługi pośrednictwa finansowego dla spółek z grupy PSFL Loans i jest umocowany jest do dokonywania czynności faktycznych i prawnych związanych z przygotowaniem, oferowaniem umów pożyczki.

Aktualna Lista współpracujących spółek z grupy PSF Loans jest dostępna tutaj.

W przypadku jeśli PSF Loans sp. z. o. o. działa jako pośrednik finansowy nie pobiera od pożyczkobiorcy żadnych opłat za wykonanie czynności faktycznych lub prawnych związanych z przygotowaniem, oferowaniem, umowy pożyczki.

W przypadku jeśli PSF Loans sp. z. o. o. działa jako pośrednik finansowy za czynności wykonywane przy zawarciu umowy pożyczki otrzymuje wynagrodzenie od pożyczkodawcy.

PSF Loans sp. z o. o. oraz spółki z grupy PSF Loans działają w oparciu o przepisy polskiego prawa określone w szczególności w Kodeksie cywilnym.

Przykład pożyczki udzielanej dla konsumentów za pośrednictwem serwisu www. autokapital.pl: Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) dla reprezentatywnego przykładu pożyczki wynosi 35,43 %, całkowita kwota pożyczki 20.000,- zł, czas obowiązywania umowy: 12 miesięcy, oprocentowanie zmienne: 7,2% w skali roku; całkowity koszt pożyczki 5.477,10 zł (w tym prowizja za obsługę pożyczki 350,00 zł miesięcznie - łącznie 4.200,00 zł, odsetki 1.277,10 zł), całkowita kwota do zapłaty 25.477,10 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 22-06-2020 r.

Podmiotem uprawnionym, właściwym do rozstrzygania sporu wynikającego z Umowy pomiędzy pożyczkobiorcą, będącym konsumentem a pożyczkodawcą jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl. W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy pożyczkodawcą a pożyczkobiorcą, będącym konsumentem istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej pod adresem: http://ec.europa.eu/odr , która ułatwia pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Administratorem danych osobowych jest PSF Loans Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy al. Jerozolimskich 200 lok. 345, 02-486 Warszawa. Szczegółowe informacje odnośnie ochrony danych osobowych zawarte są w Polityce prywatności.

Regulaminu serwisu

Kontakt z nami

PSF Loans Sp. z o.o.
Aleje Jerozolimskie 200,
02-486 Warszawa
e-mail: biuro@autokapital.pl

Infolinia: +48 22 777 49 87 do 89

Pracujemy od poniedziałku do piątku
w godzinach 9:00 – 17:00

Partnerzy