Do prawidłowego funkcjonowania strony jest potrzebna włączona obsługa JavaScript

Liczba samochodów rośnie w Polsce rokrocznie. Wpływ na taki stan mają rosnące wynagrodzenia i fakt, że rynek finansowy w aspekcie pożyczki na samochód oferuje ciekawe rozwiązania. Co ciekawe instytucje pozabankowe oferują pożyczki osobom, które posiadają inne zobowiązania finansowe.

Kalkulator Oc ocenapolis.pl

Opel Astra najpopularniejszym autem używanym

Polacy cenią niemiecką motoryzację. Najpopularniejszym autem używanym na rynku wtórnym jest Opel Astra. Co ciekawe w zestawieniu najlepiej sprzedających się nowych modeli Astra jest na drugim miejscu. W czerwcu 2017 roku zarejestrowano 456 nowych egzemplarzy. Średnia cena samochodu używanego wynosi w przybliżeniu 23 946 zł  z przebiegiem 174 777 km. Z kolei uśredniony wiek auta to prawie 11 lat[1].

Wśród sprzedaży nowych samochodów króluje Skoda, której właścicielem jest niemiecki Volkswagen. Według prognoz rynek nowych samochodowych do końca roku może się zwiększyć o 500 tysięcy zarejestrowanych egzemplarzy[2].

Zadłużeni nie dostaną pożyczki na samochód w banku

Zaraz po remoncie mieszkania, samochód jest najczęstszym powodem zaciągnięcia pożyczki. Banki w segmencie kredytów samochodowych świadczą dość bogate usługi. Z takiej oferty mogą korzystać zarówno firmy jak i osoby fizyczne. Wysokość kredytu jest wysoka, a oprocentowanie stosunkowo niskie.

ALE!

Należy pamiętać, że bank skrupulatnie sprawdzi historię kredytową potencjalnego pożyczkobiorcy. Osoba, która nie spłacała poprzednich zobowiązań na czas, w oczach banku jest nieatrakcyjna. W przypadku kredytów dla firm ogromne znaczenie mają finanse przedsiębiorstwa, zwłaszcza dochody. Jeśli przedsiębiorca nie wykazuje zysków, bank odprawi go z kwitkiem. Ponadto jeśli potencjalny klient posiada inne zobowiązania, istnieje duża szansa, że nie otrzyma kredytu.

W przypadku firm pożyczkowych ocena punktowa BIK nie ma tak dużego znaczenia. Instytucje pozabankowe największą wagę przywiązują do płynności finansowej pożyczkobiorcy. Jeśli klient posiada stały dochód i w ocenie pożyczkodawcy zdoła spłacić zobowiązanie, to bez problemu otrzyma pożyczkę.

Sprawdź najtańsze ubezpieczenie na Ocenapolis.pl

Instytucja pozabankowa – prosta procedura wnioskowania

Banki stosują skomplikowaną procedurę weryfikacji klienta. W tym aspekcie stosowana jest tzw. „zasada czterech oczu” – czyli dwóch osób, które podejmują decyzję o przyznaniu kredytu. Co więcej klient musi przedstawić szereg dokumentów, co znacznie wydłuża proces ubiegania się o pożyczkę bankową.

W Autokapital.pl część wnioskowania o pożyczkę na samochód odbywa się online. W pierwszym kroku klient wypełnia formularz (wniosek jest dostępny na stronie internetowej pożyczkodawcy). Następnie, w celu omówienia szczegółów spotyka się przedstawicielem firmy. Pieniądze zazwyczaj otrzymuje się  w ciągu 24 godzin od podpisania umowy.

Kto może starać się o pożyczkę na samochód

Autokapital.pl swoją ofertę kieruje do firm, samozatrudnionych i osób fizycznych. Potencjalny pożyczkobiorca musi mieć skończone 21 lat i nie może przekraczać 70tki. Co ciekawe klient nie musi przedstawiać zaświadczeń o dochodach.

Ważne – pożyczkodawca może sprawdzić obecność w bazach BIK, BIG czy KRD. Autokapital.pl oferuje pożyczki od 6000 do 100 000 zł. Finansowaniem zewnętrznym zostaje objęte 65 proc. wartości samochodu.

Pożyczka pod zastaw – forma finansowania zewnętrznego

Firma świadczy szczególny rodzaj pożyczki – pożyczkę pod zastaw auta. W przeciwieństwie do bankowych kredytów hipotecznych, klient nie musi określać celu pożyczki. Wystarczy posiadać samochód osobowy lub dostawczy ( do 3,5 t). Co więcej pożyczkobiorca może użytkować pojazd przez cały okres trwania zobowiązania.

Ważne – auto nie może przekraczać 12 lat. Klient  musi być jedynym właścicielem samochodu.
_____________________________________________________________________
[1] Raport AAA Auto, czerwiec, 2017
[2] Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar.

Opinie klientów

Jerzy

Jerzy

Potrzebowałem szybkiej gotówki i trafiłem na ofertę pożyczki pod przewłaszczenie samochodu. Świetna możliwość dla każdego, kto ma własny samochód, a potrzebuje pieniędzy na zrealizowanie innych planów.

Paweł

Paweł

Pożyczka bez BIK i KRD. To doskonała oferta, nie trzeba też zaświadczeń o dochodach, a kwoty możliwe do pożyczenia są naprawdę wysokie, do 50% wartości auta. Pieniądze bardzo mi pomogły, to pożyczkodawca godny polecenia.

Wyceń auto online i sprawdź wysokość pożyczki

Marka autokapital.pl jest znakiem towarowym firmy PSF Loans sp. z o. o.

Pożyczek udziela PSF Loans Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy al. Jerozolimskich 200 lok. 345, 02-486 Warszawa, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy - Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000643924, NIP 5223074239, REGON 365709589, kapitał zakładowy 200.000 złotych lub spółki z grupy kapitałowej PSF Loans.

PSF Loans sp. z o. o. pośrednik na podstawie umów pośrednictwa świadczy usługi pośrednictwa finansowego dla spółek z grupy PSFL Loans i jest umocowany jest do dokonywania czynności faktycznych i prawnych związanych z przygotowaniem, oferowaniem umów pożyczki.

Aktualna Lista współpracujących spółek z grupy PSF Loans jest dostępna tutaj.

W przypadku jeśli PSF Loans sp. z. o. o. działa jako pośrednik finansowy nie pobiera od pożyczkobiorcy żadnych opłat za wykonanie czynności faktycznych lub prawnych związanych z przygotowaniem, oferowaniem, umowy pożyczki.

W przypadku jeśli PSF Loans sp. z. o. o. działa jako pośrednik finansowy za czynności wykonywane przy zawarciu umowy pożyczki otrzymuje wynagrodzenie od pożyczkodawcy.

PSF Loans sp. z o. o. oraz spółki z grupy PSF Loans działają w oparciu o przepisy polskiego prawa określone w szczególności w Kodeksie cywilnym.

Przykład pożyczki udzielanej dla konsumentów za pośrednictwem serwisu www. autokapital.pl: Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) dla reprezentatywnego przykładu pożyczki wynosi 62,21 %, całkowita kwota pożyczki 15.000,- zł, czas obowiązywania umowy: 48 miesięcy, oprocentowanie zmienne: 14,0 % w skali roku; całkowity koszt pożyczki w całym okresie wyniesie 19.614,68 zł (w tym opłata początkowa 18,75 zł miesięcznie – łącznie 900,- zł, prowizja za obsługę pożyczki 292,50 zł miesięcznie - łącznie 14.040 zł i odsetki 4.674,68 zł), całkowita kwota do zapłaty 34.614,68 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 25-04-2022 r.

Podmiotem uprawnionym, właściwym do rozstrzygania sporu wynikającego z Umowy pomiędzy pożyczkobiorcą, będącym konsumentem a pożyczkodawcą jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl. W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy pożyczkodawcą a pożyczkobiorcą, będącym konsumentem istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej pod adresem: http://ec.europa.eu/odr , która ułatwia pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Administratorem danych osobowych jest PSF Loans Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy al. Jerozolimskich 200 lok. 345, 02-486 Warszawa. Szczegółowe informacje odnośnie ochrony danych osobowych zawarte są w Polityce prywatności.

Regulaminu serwisu

Kontakt z nami

PSF Loans Sp. z o.o.
Aleje Jerozolimskie 200,
02-486 Warszawa
e-mail: biuro@autokapital.pl

Infolinia: +48 22 777 49 87 do 89

Pracujemy od poniedziałku do piątku
w godzinach 9:00 – 17:00

Partnerzy