Do prawidłowego funkcjonowania strony jest potrzebna włączona obsługa JavaScript
Polisa OC chroni przed konsekwencjami finansowymi spowodowania wypadku lub kolizji.

Każdy właściciel samochodu osobowego zobowiązany jest do zakupu ubezpieczenia OC. Brak polisy komunikacyjnej objęty jest sankcją. Celem ubezpieczenia jest ochrona sprawcy zdarzenia drogowego przed konsekwencjami finansowymi. Gdzie można kupić OC? Czy Autokapital.pl wymaga dodatkowego autocasco?  

Dlaczego ubezpieczenie  OC jest obowiązkowe? 

W Polsce jak i całej Europie, każdy właściciel samochodu osobowego musi posiadać polisę OC. Warto wiedzieć, że wraz z kupnem auta, nabywa się jego ubezpieczenie. Istotą  OC jest ochrona finansowa sprawcy kolizji lub wypadku. Tego rodzaju polisa nie zapewnia zwrotu kosztów naprawy pojazdu sprawcy.   

W momencie gdy nieubezpieczony spowoduje zdarzenie drogowe, za wszystkie powstałe szkody płaci z własnej kieszeni. Koszty związane z naprawą infrastruktury i samochodu poszkodowanego mogą sięgać kilkuset tysięcy złotych. Co więcej, jeśli w wyniku wypadku ktoś odniesie uszczerbek na zdrowiu, to sprawca zapłaci odszkodowanie. Zasądzane zadośćuczynienia również są wysokie.

Brak ubezpieczenia OC objęty jest karą pieniężną. Sankcję nakłada Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Maksymalna wysokość grzywny w przypadku samochodów osobowych wynosi 4000 zł.  

Wysokość opłat karnych za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC w 2017 roku

Z roku na rok koszt ubezpieczenia samochodu od odpowiedzialności cywilnej rośnie

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Źródło: https://www.ufg.pl/infoportal/faces/oracle/webcenter/portalapp/pagehierarchy/ Page116.jspx?_afrLoop=17205262529689184&_afrWindowMode=0&_adf.ctrl-state=5gusgx0mp_21

Jak wybrać ubezpieczenie OC samochodu?

Warto wybrać najtańsze ubezpieczenie OC. Zakres ochrony regulowany jest ustalony ustawowo. Wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe w ramach OC świadczą te same usługi.

Istnieje kilka metod zakupu polisy OC. Ubezpieczenie można nabyć:

  • bezpośrednio w towarzystwie ubezpieczeniowym;
  • u agenta;
  • w porównywarce ubezpieczeniowej.

Cena OC zależy od wielu czynników. Wpływ na koszt polisy ma: model samochodu, wiek kierowcy, jego staż za kółkiem, lata bezszkodowej jazdy, miejsce zamieszkania, itd. Zakup ubezpieczenia drogą elektroniczną wiąże się ze zniżkami.

Autokapital.pl wymaga ubezpieczenia komunikacyjnego

Autokapital.pl udzielając pożyczek pod zastaw samochodu wymaga, aby zastawiony pojazd posiadał ważną polisę OC. Co ciekawe jeśli samochód nie ma dodatkowego AC, pożyczkodawca zobowiązuje się do wykupienia polisy.  Autocasco zapewnia odszkodowanie w przypadku zniszczeń z winy kierowcy. Pożyczka pod zastaw odbywa się bez poręczycieli.

W przeciwieństwie do lombardów, Autokapital.pl zezwala na korzystanie z pojazdu w czasie spłaty zobowiązania. Samochód zostaje zajęty dopiero w momencie gdy pożyczkobiorca przestanie regulować wierzytelność.

Dodatkowe ubezpieczenie komunikacyjne – kiedy warto skorzystać?

Dodatkowe ubezpieczenie komunikacyjne nie jest obowiązkowe. Do fakultatywnych polis można zaliczyć:

  • autocasco;
  • assistance;
  • NNW;
  • ubezpieczenie szyb i opon.

Zakup Autocasco dedykowany jest pojazdom o dużej wartości rynkowej. Towarzystwa ubezpieczeniowe nie sprzedają polis AC samochodom starszym niż 15 lat.

Assistance gwarantuje transport uszkodzonego pojazdu. Ubezpieczenie nie jest drogie. W podstawowej wersji kosztuje mniej więcej 100 zł. Natomiast polisa NNW zapewnia wypłatę odszkodowania w przypadku odniesienia uszczerbku na zdrowiu w wypadku drogowym. Zakres ubezpieczenia szyb i opon obejmuje naprawę i wymianę koła. W przypadku szyb ubezpieczony otrzyma zwrot kosztów związanych z zakupem i zainstalowaniem nowej szyby.

Opinie klientów

Katarzyna

Katarzyna

Zastanawiałam się nad pożyczką zabezpieczoną przewłaszczeniem samochodu, przekonał mnie długi okres pożyczkowania i minimum formalności. Nie żałuję, to warta polecenia firma.

Ewelina

Ewelina

Pożyczka dla każdego, kto posiada własne auto. Polecam, bo można otrzymać naprawdę duże kwoty.

Wyceń auto online i sprawdź wysokość pożyczki

Marka autokapital.pl jest znakiem towarowym firmy PSF Loans sp. z o. o.

Pożyczek udziela PSF Loans Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy al. Jerozolimskich 200 lok. 345, 02-486 Warszawa, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy - Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000643924, NIP 5223074239, REGON 365709589, kapitał zakładowy 200.000 złotych lub spółki z grupy kapitałowej PSF Loans.

PSF Loans sp. z o. o. pośrednik na podstawie umów pośrednictwa świadczy usługi pośrednictwa finansowego dla spółek z grupy PSFL Loans i jest umocowany jest do dokonywania czynności faktycznych i prawnych związanych z przygotowaniem, oferowaniem umów pożyczki.

Aktualna Lista współpracujących spółek z grupy PSF Loans jest dostępna tutaj.

W przypadku jeśli PSF Loans sp. z. o. o. działa jako pośrednik finansowy nie pobiera od pożyczkobiorcy żadnych opłat za wykonanie czynności faktycznych lub prawnych związanych z przygotowaniem, oferowaniem, umowy pożyczki.

W przypadku jeśli PSF Loans sp. z. o. o. działa jako pośrednik finansowy za czynności wykonywane przy zawarciu umowy pożyczki otrzymuje wynagrodzenie od pożyczkodawcy.

PSF Loans sp. z o. o. oraz spółki z grupy PSF Loans działają w oparciu o przepisy polskiego prawa określone w szczególności w Kodeksie cywilnym.

Przykład pożyczki udzielanej dla konsumentów za pośrednictwem serwisu www. autokapital.pl: Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) dla reprezentatywnego przykładu pożyczki wynosi 35,43 %, całkowita kwota pożyczki 20.000,- zł, czas obowiązywania umowy: 12 miesięcy, oprocentowanie zmienne: 7,2% w skali roku; całkowity koszt pożyczki 5.477,10 zł (w tym prowizja za obsługę pożyczki 350,00 zł miesięcznie - łącznie 4.200,00 zł, odsetki 1.277,10 zł), całkowita kwota do zapłaty 25.477,10 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 22-06-2020 r.

Podmiotem uprawnionym, właściwym do rozstrzygania sporu wynikającego z Umowy pomiędzy pożyczkobiorcą, będącym konsumentem a pożyczkodawcą jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl. W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy pożyczkodawcą a pożyczkobiorcą, będącym konsumentem istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej pod adresem: http://ec.europa.eu/odr , która ułatwia pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Administratorem danych osobowych jest PSF Loans Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy al. Jerozolimskich 200 lok. 345, 02-486 Warszawa. Szczegółowe informacje odnośnie ochrony danych osobowych zawarte są w Polityce prywatności.

Regulaminu serwisu

Kontakt z nami

PSF Loans Sp. z o.o.
Aleje Jerozolimskie 200,
02-486 Warszawa
e-mail: biuro@autokapital.pl

Infolinia: +48 22 777 49 87 do 89

Pracujemy od poniedziałku do piątku
w godzinach 9:00 – 17:00

Partnerzy