Do prawidłowego funkcjonowania strony jest potrzebna włączona obsługa JavaScript

Jaki samochód na ślub będzie najlepszym wyborem dla młodej pary? W Polsce znajdziemy równie dużo fanów zabytkowych aut, co posmakowania odrobiny luksusu. Wymieniamy zalety obu opcji, konkretne marki, sprawdzamy ile to kosztuje i podpowiadamy skąd wziąć pojazd, w którym spędzimy ostatnie chwile przed pójściem do ołtarza.

Skąd wziąć samochód na ślub?

Wybór odpowiedniego samochodu na ślub to jedna z wielu decyzji, przed którą stają państwo młodzi przed najważniejszym dniem w swoim wspólnym życiu. Podjęcie jej nie jest łatwe. Pojazd dopasować musimy w końcu do stylu imprezy, a w przypadku szczególnie drobiazgowych organizatorów także ubioru państwa młodych oraz ich charakteru.

Nie wszystkim wystarcza udekorowanie samochodu, którym jeździmy na co dzień. Doczepienie wstęg, balonów, kwiatów czy w końcu okolicznościowych tablic rejestracyjnych to za mało? Wówczas najlepiej skorzystać z usług wyspecjalizowanych firm. Wypożyczalnie aut okolicznościowych funkcjonują w całej Polsce, a online znajdziemy katalogi firm, które doskonale wiedzą jak wystroić samochód na ślub i zaoferują pełną gamę ciekawych pojazdów.

Ciekawym pomysłem jest jednak także nabycie samochodu specjalnie na ślub. Może być to pierwszy element wspólnego majątku nowożeńców, ale również świetna inwestycja w przyszłość. Zanim jednak podejmiemy decyzję skąd wziąć auto, które powiezie nas do ołtarza, spójrzmy na najpowszechniejsze wybory państwa młodych.

Jaki samochód wybierają zazwyczaj państwo młodzi?

Pomysłów na wesele z klasą jest mnóstwo. Jakie pojazdy są w modzie nieprzerwanie od kilkunastu lat, stanowiąc dobry i uniwersalny wybór?

  • Zabytkowe polskie samochody – klimat retro rodem z PRL-u cieszy się wśród Polaków estymą od kilku lat, co doskonale podkreśla popularność pojazdów ślubnych takich jak Maluchy, Warszawy, Syrenki czy Polonezy.
  • Oldtimery ze Stanów Zjednoczonych – znane z najlepszych hollywoodzkich filmów dawnych lat mogą sprawić, że państwo młodzi poczują się jak gwiazdy kina sprzed kilku dekad. Wiele par marzy o pojechaniu do ołtarza Cadillacem, Rolls Royce’em, Mustangiem, Chevroletem czy Aston Martinem.
  • Luksusowe modele najlepszych marek – wśród osób lubiących liznąć nieco luksusu olbrzymią popularnością cieszą się luksusowe modele marek, które samym swoim brzmieniem przywodzą na myśl blichtr i przepych. Porsche, Mercedesy klasy S, BMW czy Jaguary to doskonałe przykłady!
  • Limuzyny – choć opcja ta kojarzy się bardziej z szalonym wieczorem panieńskim, również na ślub wynająć można długiego i potężnego Hummera albo Lincolna, w którym za przyciemnionymi szybami młoda para uraczy się dodatkowo lampką szampana.

Co przemawia za wyborem zabytkowego auta?

Zabytkowy samochód na ślub doskonale pasuje do par, które chciałyby poczuć się w tym szczególnym dniu tak niecodziennie, jak tylko się da. Czy wybór padnie na oldtimera z amerykańskich szos, czy staruszka pamiętającego Polskę z lat 70. lub 80., na zdjęciach i fotografiach z uroczystości państwo młodzi prezentowali będą się z klasą przez długie lata, niezależnie od przemijającej mody motoryzacyjnej.

Jeśli pan młody dobrze zna się na samochodach, ciekawym pomysłem jest w takim przypadku import klasyka z USA. Zabytkowe samochody są z czasem coraz więcej warte, więc ściągnięcie ciekawego oldtimera i przystosowanie go na specjalną okazję może być doskonałą inwestycją na przyszłość. Czy tak samo jest z pojazdami z Polski? Ich wartość również rośnie, ale znacznie tańszy wynajem (czasami nie przekraczający 100 zł za godzinę) może sprawić, że nie będzie to duża oszczędność.

Czy warto pojechać na ślub luksusowym samochodem?

Liźnięcie odrobiny splendoru może być świetnym prognostykiem na przyszłość, dlatego w dniu ślubu wiele par decyduje się na wynajem luksusowego auta. Kto nie marzy bowiem, aby choć raz przejechać się Jaguarem czy Porsche? W tak szczególnym momencie można pozwolić sobie na szaleństwo! Podjechanie pod kościół czy dom weselny takim samochodem z pewnością zrobi wrażenie na gościach. Limuzyna Lincolna czy Hummer przyciągnie spojrzenia przechodniów i innych uczestników ruchu nawet wówczas, gdy nie będzie udekorowana kiczowatymi balonikami oraz kwiatami!

Niestety, wynajem luksusowych pojazdów sporo kosztuje. Zaklepanie ślubnej limuzyny na kilka godzin może kosztować nawet do 2000 zł. Taniej będzie z nowymi autami klasy premium, ale jeśli nie zarezerwuje się przejazdu odpowiednio wcześnie (na tańsze usługi trzeba zapisywać się nawet z rocznym wyprzedzeniem!), koszt kilkugodzinego wynajęcia przekroczy 1000 zł.

Opinie klientów

Monika

Monika

Pożyczka pod przewłaszczenie samochodu? Pierwszy raz spotkałam się z taką ofertą i bardzo mnie zainteresowała. Mogłam wziąć dużą sumę i nadal korzystać z samochodu – to wystarczyło, aby przekonać mnie do podpisania umowy. Szybko otrzymałam gotówkę i zrealizowałam swoje plany, a teraz spokojnie spłacam pożyczkę. Nie mam żadnych zastrzeżeń.

Ewelina

Ewelina

Pożyczka dla każdego, kto posiada własne auto. Polecam, bo można otrzymać naprawdę duże kwoty.

Wyceń auto online i sprawdź wysokość pożyczki

Marka autokapital.pl jest znakiem towarowym firmy PSF Loans sp. z o. o.

Pożyczek udziela PSF Loans Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy al. Jerozolimskich 200 lok. 345, 02-486 Warszawa, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy - Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000643924, NIP 5223074239, REGON 365709589, kapitał zakładowy 200.000 złotych lub spółki z grupy kapitałowej PSF Loans.

PSF Loans sp. z o. o. pośrednik na podstawie umów pośrednictwa świadczy usługi pośrednictwa finansowego dla spółek z grupy PSFL Loans i jest umocowany jest do dokonywania czynności faktycznych i prawnych związanych z przygotowaniem, oferowaniem umów pożyczki.

Aktualna Lista współpracujących spółek z grupy PSF Loans jest dostępna tutaj.

W przypadku jeśli PSF Loans sp. z. o. o. działa jako pośrednik finansowy nie pobiera od pożyczkobiorcy żadnych opłat za wykonanie czynności faktycznych lub prawnych związanych z przygotowaniem, oferowaniem, umowy pożyczki.

W przypadku jeśli PSF Loans sp. z. o. o. działa jako pośrednik finansowy za czynności wykonywane przy zawarciu umowy pożyczki otrzymuje wynagrodzenie od pożyczkodawcy.

PSF Loans sp. z o. o. oraz spółki z grupy PSF Loans działają w oparciu o przepisy polskiego prawa określone w szczególności w Kodeksie cywilnym.

Przykład pożyczki udzielanej dla konsumentów za pośrednictwem serwisu www. autokapital.pl: Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) dla reprezentatywnego przykładu pożyczki wynosi 62,21 %, całkowita kwota pożyczki 15.000,- zł, czas obowiązywania umowy: 48 miesięcy, oprocentowanie zmienne: 14,0 % w skali roku; całkowity koszt pożyczki w całym okresie wyniesie 19.614,68 zł (w tym opłata początkowa 18,75 zł miesięcznie – łącznie 900,- zł, prowizja za obsługę pożyczki 292,50 zł miesięcznie - łącznie 14.040 zł i odsetki 4.674,68 zł), całkowita kwota do zapłaty 34.614,68 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 25-04-2022 r.

Podmiotem uprawnionym, właściwym do rozstrzygania sporu wynikającego z Umowy pomiędzy pożyczkobiorcą, będącym konsumentem a pożyczkodawcą jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl. W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy pożyczkodawcą a pożyczkobiorcą, będącym konsumentem istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej pod adresem: http://ec.europa.eu/odr , która ułatwia pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Administratorem danych osobowych jest PSF Loans Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy al. Jerozolimskich 200 lok. 345, 02-486 Warszawa. Szczegółowe informacje odnośnie ochrony danych osobowych zawarte są w Polityce prywatności.

Regulaminu serwisu

Kontakt z nami

PSF Loans Sp. z o.o.
Aleje Jerozolimskie 200,
02-486 Warszawa
e-mail: biuro@autokapital.pl

Infolinia: +48 22 777 49 87 do 89

Pracujemy od poniedziałku do piątku
w godzinach 9:00 – 17:00

Partnerzy