Do prawidłowego funkcjonowania strony jest potrzebna włączona obsługa JavaScript
W przypadku nowych aut, warto wykupić Autocasco.

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla wszystkich właścicieli pojazdów mechanicznych. Z kolei takie polisy jak: AC, Asssistance, NNW, ubezpieczenie szyb i opon są dobrowolne. Przeczytaj poniższy artykuł, a poznasz charakterystykę dobrowolnych ubezpieczeń komunikacyjnych.

Kalkulator Oc ocenapolis.pl

Obowiązkowe ubezpieczenie OC – brak polisy wiąże się z konsekwencjami

W Polsce istnieje ustawowy obowiązek ubezpieczenia samochodu. Zadaniem polisy OC jest ochrona finansowa sprawcy zdarzenia drogowego. Jeśli kierowca w momencie wypadku lub kolizji  nie posiadał ważnego ubezpieczenia, wszystkie szkody pokrywa z własnej kieszeni. Koszt naprawienia pojazdu poszkodowanego jak i infrastruktury drogowej może sięgać nawet kilkuset tysięcy złotych.

Z tego powodu brak polisy objęty jest sankcjami finansowymi. W przypadku aut osobowych kara za zwłokę w ubezpieczeniu, wynosi:

  • Okres bez ochrony ubezpieczeniowej poniżej 3 dni – 800 zł
  • Okres bez ochrony ubezpieczeniowej od 3 do 14 dni – 2000 zł
  • Okres bez ochrony ubezpieczeniowej powyżej 14 – 4000 zł

Ważne – Autokapital w pożyczce pod zastaw wymaga ważnej polisy OC. Jeśli samochód nie będzie posiadał polisy, właściciel przed zastawieniem auta musi wykupić ubezpieczenie.  Co ciekawe instytucja pozabankowa wykupuje dla zastawionego samochodu Autocasco. Pożyczkobiorca nie ponosi żadnych kosztów ubezpieczenia AC.

Na co zwrócić uwagę kupując dodatkowe ubezpieczenie Autocasco?

Polisa AC chroni ubezpieczonego w momencie gdy pojazd zostanie uszkodzony z jego winy. Autocasco jest nieobowiązkowe i zakres ubezpieczenia różni się od towarzystwa ubezpieczeniowego. Podczas zakupu polisy należy zwrócić uwagę na:

  • Zakres ubezpieczenia
  • Wyłączenia odpowiedzialności
  • Czy suma ubezpieczenia jest stała
  • Franszyzę integralną
  • Amortyzację części

W przypadku AC istnieją dwa sposoby likwidacji szkody:

  • Gotówkowo – ubezpieczyciel wypłaca właścicielowi polisy gotówkę. Ubezpieczony naprawia pojazd na własną rękę.  
  • Bezgotówkowo – firma ubezpieczeniowa kompleksowo zajmuje się naprawą pojazdu. Podczas zakupu polisy warto sprawdzić, czy towarzystwo korzysta z serwisów ASO.

Sprawdź najtańsze ubezpieczenie na Ocenapolis.pl

Assistance, ubezpieczenie szyb i opon

Ubezpieczenie assistance obejmuje transport uszkodzonego pojazdu. W najtańszej opcji, polisa zapewnia darmowy przewóz auta, do 100 km.  Z kolei ubezpieczenie opon zadziała w momencie gdy koło ulegnie zniszczeniu. W ramach polisy ubezpieczony otrzymuje pomoc na miejscu awarii. Co więcej kierowca otrzymuje zwrot kosztów zakupu lub naprawy uszkodzonego koła. Ubezpieczenie szyb gwarantuje wymianę zniszczonej szyby.

Ważne – zgłoszenie szkody w ubezpieczeniu szyb i opon nie powoduje utraty zniżek za bezszkodową jazdę.  

Warto również zwrócić uwagę na polisę NNW. Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków gwarantuje wypłatę odszkodowania w przypadku uszczerbku na zdrowiu kierowcy i pasażerów ( w wyniku wypadku komunikacyjnego).   

Podsumowanie – dla kogo dodatkowe ubezpieczenie samochodu

Warto zaznaczyć, że ubezpieczyciele nie sprzedają AC autom, których wiek przekroczył 15 lat. Co więcej w przypadku starszych pojazdów, koszt polisy może być bardzo wysoki. Również ze względu na zużycie części (amortyzacja), kierowca musi pokryć część kosztów naprawy. Autocasco jest zalecane kierowcom, którzy kupili samochód, o dużej wartości rynkowej.

Assistance powinny wykupić osoby, które sporo podróżują autem. W takim przypadku warto zaopatrzyć się w bogaty pakiet ubezpieczenia, obejmujący całą Polskę. Z kolei na ubezpieczenie szyb i opon, powinni zdecydować się konsumenci, którzy są właścicielami drogich samochodów.  

Suma ubezpieczenia NNW w większości przypadków nie jest wysoka. Zwykle wynosi około 20 tys. zł. Całość jest wypłacana w przypadku poważnego uszczerbku na zdrowiu (kalectwo) lub śmierci ubezpieczonego.

Opinie klientów

Rafał

Rafał

Nie chciałem brać pożyczki w banku, bo multum formalności mnie przytłacza. Pożyczka pod przewłaszczenie samochodu od razu mi przypasowała, wypełniłem wniosek i szybko otrzymałem pieniądze. Świetna oferta!

Marzena

Marzena

Dzięki pożyczce mogłam sfinansować zagraniczne wakacje językowe mojej córki. Pożyczka zabezpieczona przewłaszczeniem samochodu pozwala wziąć większe kwoty, a auto nadal jest moje. Polecam każdemu, kto potrzebuje wsparcia finansowego.

Wyceń auto online i sprawdź wysokość pożyczki

Marka autokapital.pl jest znakiem towarowym firmy PSF Loans sp. z o. o.

Pożyczek udziela PSF Loans Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy al. Jerozolimskich 200 lok. 345, 02-486 Warszawa, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy - Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000643924, NIP 5223074239, REGON 365709589, kapitał zakładowy 200.000 złotych lub spółki z grupy kapitałowej PSF Loans.

PSF Loans sp. z o. o. pośrednik na podstawie umów pośrednictwa świadczy usługi pośrednictwa finansowego dla spółek z grupy PSFL Loans i jest umocowany jest do dokonywania czynności faktycznych i prawnych związanych z przygotowaniem, oferowaniem umów pożyczki.

Aktualna Lista współpracujących spółek z grupy PSF Loans jest dostępna tutaj.

W przypadku jeśli PSF Loans sp. z. o. o. działa jako pośrednik finansowy nie pobiera od pożyczkobiorcy żadnych opłat za wykonanie czynności faktycznych lub prawnych związanych z przygotowaniem, oferowaniem, umowy pożyczki.

W przypadku jeśli PSF Loans sp. z. o. o. działa jako pośrednik finansowy za czynności wykonywane przy zawarciu umowy pożyczki otrzymuje wynagrodzenie od pożyczkodawcy.

PSF Loans sp. z o. o. oraz spółki z grupy PSF Loans działają w oparciu o przepisy polskiego prawa określone w szczególności w Kodeksie cywilnym.

Przykład pożyczki udzielanej dla konsumentów za pośrednictwem serwisu www. autokapital.pl: Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) dla reprezentatywnego przykładu pożyczki wynosi 62,21 %, całkowita kwota pożyczki 15.000,- zł, czas obowiązywania umowy: 48 miesięcy, oprocentowanie zmienne: 14,0 % w skali roku; całkowity koszt pożyczki w całym okresie wyniesie 19.614,68 zł (w tym opłata początkowa 18,75 zł miesięcznie – łącznie 900,- zł, prowizja za obsługę pożyczki 292,50 zł miesięcznie - łącznie 14.040 zł i odsetki 4.674,68 zł), całkowita kwota do zapłaty 34.614,68 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 25-04-2022 r.

Podmiotem uprawnionym, właściwym do rozstrzygania sporu wynikającego z Umowy pomiędzy pożyczkobiorcą, będącym konsumentem a pożyczkodawcą jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl. W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy pożyczkodawcą a pożyczkobiorcą, będącym konsumentem istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej pod adresem: http://ec.europa.eu/odr , która ułatwia pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Administratorem danych osobowych jest PSF Loans Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy al. Jerozolimskich 200 lok. 345, 02-486 Warszawa. Szczegółowe informacje odnośnie ochrony danych osobowych zawarte są w Polityce prywatności.

Regulaminu serwisu

Kontakt z nami

PSF Loans Sp. z o.o.
Aleje Jerozolimskie 200,
02-486 Warszawa
e-mail: biuro@autokapital.pl

Infolinia: +48 22 777 49 87 do 89

Pracujemy od poniedziałku do piątku
w godzinach 9:00 – 17:00

Partnerzy